poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Jurorzy zachwyceni recytacjami

Jurorzy zachwyceni recytacjami

Jurorzy zachwyceni recytacjami
Data publikacji: 2017-04-10 13:41
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 520 237193

Podczas niedzielnego Finału Wojewódzkiego Małego Konkursu Recytatorskiego, w którym wystąpili gimnazjaliści, komisja konkursowa podkreślała bardzo wysoki poziom prezentacji. Zanim jednak 27 młodych recytatorów wystąpiło na scenie Teatru „Piwnica przy Krypcie” w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, wcześniej walczyli o awans na etapie szkolnym, gminnym lub miejsko-gminnym oraz powiatowym (miejskim dla uczniów szczecińskich szkół).

Najlepszych reprezentantów z dziewiętnastu placówek województwa – szkół i ośrodków kultury, zaproszono do eliminacji finałowych. Grupa recytatorów okazała się niezwykle silna. Jurorzy – aktorzy: Karina Krzywicka oraz Paweł Adamski, i poeta, polonista Piotr Figas – nie mieli łatwego zadania z wyłonieniem laureatów. Tytuły te otrzymali: Maja Darłak (Gimnazjum w Wierzchowie), Małgorzata Bekisz (Pałac Młodzieży w Koszalinie), Bartosz Ciszewski (Gimnazjum nr 10 w Szczecinie); tytuły laureatek wraz z uprawnieniem do udziału w ogólnopolskim konkursie „Przebudzeni do życia” przypadły: Inez Wilczewskiej (Gimnazjum nr 7 w Szczecinie) i Wiktorii Pawłowskiej (Nowogardzki Dom Kultury); wyróżnienia otrzymali: Maja Stołecka (Gryfiński Dom Kultury), Julia Giżycka i Iga Van der Moeren (obie z Gimnazjum nr 10 w Szczecinie), Maja Dąbrowska i Maciej Prygiel (oboje z Gimnazjum Integracyjnego w Łobzie).

- Jesteśmy w nieustającym zachwycie – podsumowali jurorzy recytatorskie prezentacje, a po zakończeniu konkursu długo rozmawiali z jego uczestnikami i ich opiekunami.

Warto podkreślić atrakcyjną – rymowaną – formę konferansjerki, która była dziełem Romcia Tomcia (właśc. Romana Kempińskiego) oraz znakomitą organizację konkursu, za którą odpowiadała Iwona Korab-Kowalska.

Tekst i fot. Maria Piznal (akme)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Andrzej Gedymin
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy