Piątek, 23 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Jubileusz w Teatrze Polskim. 40-lecie na scenie [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 03 grudnia 2023 r. 22:35
Ostatnia aktualizacja: 03 grudnia 2023 r. 23:35
Jubileusz w Teatrze Polskim. 40-lecie na scenie
Na zdjęciu od lewej: Zbigniew Filary, Małgorzata Chryc-Filary, Bartłomiej Wyszomirski, Karol Olszewski i Adam Opatowicz.  

40 lat na scenie świętowali w sobotę (2 grudnia) aktorzy Teatru Polskiego w Szczecinie – Małgorzata Chryc-Filary i Zbigniew Filary podczas premiery spektaklu „Gość-Inność”.

Para aktorów, która jest ze sobą i prywatnie, i na scenie od czasu szkoły teatralnej, zagrała w spektaklu „Gość-Inność” autorstwa Petera Turriniego, w reżyserii Bartłomieja Wyszomirskiego.

– Dzisiejszy dzień jest dniem szczególnym dla uczczenia tych 40 lat, które Małgosia ze Zbyszkiem jako małżeństwo poświęcili teatrowi, a prawie 35 lat swojego życia teatralnego i osobistego poświęcili właśnie temu teatrowi – mówił po spektaklu Adam Opatowicz, dyrektor Teatru Polskiego. – Chciałbym wam podziękować w imieniu szczecińskiej publiczności, która przychodziła tutaj dla was do teatru przez te wiele lat, w imieniu całego naszego teatru i w swoim własnym imieniu, bo tak się zdarzyło, że wiele tych lat spędziliśmy razem.

– Warto było zrobić tę sztukę. Bardzo dziękuję, za te wszystkie chwile, które państwo nam dawali – powiedziała Małgorzata Chryc-Filary. – Tę energię i to ciepło od państwa zawsze mieliśmy w swoich sercach. To nas ogrzewało i dawało nam siłę. 

W „Gość-Inność” Małgorzata Chryc-Filary i Zbigniew Filary zagrali parę emerytów. W ich domu nieoczekiwanie pojawił się Syryjczyk, ścigany przez policję imigrant Samir (w tej roli Karol Olszewski)... ©℗

(sd)

 

Fot. i film Sylwia DUDEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Nie na temat!
2023-12-04 07:44:32
Za wysadzenie bankomatu grozi przestępcom do 10 lat odsiadki za zastrzelenie żołnierza bo został pomylony z dzikiem kusownicto ucieczka z miejsca zdarzenia nie udzielenie pomocy do lat 5 i jeszcze łaskawy Sąd nie aresztuje pseudo myśliwego!!!!!Prawo w Polsce .....pieniądze są ważniejsze od życia człowieka!!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA