czwartek, 22 sierpnia 2019.
Strona główna > Kultura > Jona Ardyn w roztańczonej Różance

Jona Ardyn w roztańczonej Różance [GALERIA]

Jona Ardyn w roztańczonej Różance
Data publikacji: 2018-08-18 14:23
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:50
Wywietleń: 1612 343791

Kolejny ciepły i słoneczny weekend i kolejne atrakcje w szczecińskiej Różance. Różany Ogród Sztuki w sobotę, jak co tydzień, odwiedziło wielu szczecinian. Tym razem przyszli posłuchać Jony Ardyn. Nie zawiedli się.

Jona Ardyn od lat współpracuje z najwybitniejszymi muzykami w Polsce i na świecie: Dianą Krall, solistką Randy Newman, Guntherem Schullerem, czy Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w San Joseph. Była solistką młodzieżowej orkiestry symfonicznej YRSO. Koncertowała m.in. z Blue Cafe czy Varius Manx. Współpracowała także z łódzkim raperem Spinachem.

Ukończyła studia „viola performance” na Oklahoma City University w USA, prowadziła asystenturę w Conservatory of Music w Kansas City. Ardyn nagrywała m. in. w studiach Warner Bros i Universal w Los Angeles.

 

W Szczecinie artystka wystąpiła w sobotnie południe. Zaśpiewała utwory ze swojego repertuaru – jest kompozytorką i autorką tekstów – oraz popularne światowe standardy.

W tym samym czasie, za sceną, odbywały się warsztaty dla dzieci w ramach cyklu spotkań Różanka Dzieciom. W sobotę uczestnicy wycinali z bibuły tradycyjne kurpiowskie kwietne motywy oraz uczyli się podstawowych technik lepienia i rzeźbienia w glinie.

Na wieczór zaplanowano potańcówkę z przebojami złotej polskiej epoki lat 50. i 70., ponadczasowej klasyki oraz nowoczesnych hitów.

(lw)

Fot. Grzegorz Siwa

Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance Jona Ardyn w roztańczonej Różance

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie