Czwartek 01 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Jaka jest w dotyku emocja i jakie dźwięki wydaje? Szczecińska galeria ogłosiła konkurs

Data publikacji: 2021-04-14 09:56
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-14 09:56
Jaka jest w dotyku emocja i jakie dźwięki wydaje? Szczecińska galeria ogłosiła konkurs
 

Konkurs online dla dzieci, zatytułowany „Emocje na miarę", organizuje szczecińska galeria dla dzieci i młodzieży "Tworzę się", działająca przy Domu Kultury "13 Muz". Wybrane projekty zostaną uszyte i w formie dużych maskotek znajdą się na wystawie oraz na serii plakatów towarzyszących nowej przestrzeni w galerii.

- Chyba wszyscy w ostatnim czasie doświadczamy bardzo wielu, różnych emocji. Obecna sytuacja, ograniczenie kontaktów społecznych, izolacja, nauka i praca w domu, sprawiły, że pod naszym dachem, od rana do wieczora, kłębią się najrozmaitsze emocje. Czas przyjrzeć im się bliżej! - opowiada Paulina Ratajczak z galerii. - Aby to zrobić, warto je najpierw poznać, a może inaczej - rozpoznać. Spróbujcie wyobrazić sobie złość, zachwyt, strach, smutek, radość, zniecierpliwienie czy spokój. Wybierzcie jedną lub dwie emocje i przedstawcie je przy pomocy rysunku. Uwierzcie nam na słowo, narysowane uczucia stają się bardziej łagodne i udomowione. Możecie wymyślić imię dla waszej postaci. Obok rysunku, napiszcie koniecznie, jaka jest w dotyku wasza emocja i jakie dźwięki wydaje.

Zdjęcie pracy należy przesłać na adres mailowy: tworzesie@gmail.com. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń to 16 maja br. W konkursie zaplanowano dwie kategorie wiekowe podczas oceniania prac: 5-7 lat oraz 8-12 lat.

- Wybrane projekty zostaną uszyte i w formie dużych maskotek znajdą się na wystawie „Emocje, cisza i muzyka” oraz na serii plakatów towarzyszących nowej przestrzeni w galerii - zapowiada P. Ratajczak. - Wśród uczestników konkursu wylosowana zostanie nagroda specjalna - warsztaty „Szeptu i krzyku” z Izą Kowalewską. Warsztaty mogą odbyć się w rodzinnym, przyjacielskim lub klasowym gronie. Spotkanie warsztatowe to forma totalnej zabawy z podłożem muzykoterapeutycznym, pozwalającym uczestnikom odreagować frustrację i stres oraz nowe sytuacje związane między innymi z epidemią.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA