piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Inspirująco w Szczecinie

Inspirująco w Szczecinie [GALERIA]

Inspirująco w Szczecinie
Data publikacji: 2017-09-16 20:24
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-18 14:09
Wywietleń: 1292 292559

Pół tysiąca osób przysłuchiwało się w sobotę w Szczecinie opowieściom wyjątkowych ludzi, którzy w swoim życiu przekraczają granice, spełniają marzenia i osiągają sukcesy. Trzecie już wydarzenie Inspiration Day odbyło się tym razem w Operze na Zamku.

Swoimi doświadczeniami, przeżyciami, przemyśleniami dzielili się z widownią Jacek Walkiewicz, psycholog, ks. Jacek Wiosna Stryczek, duszpasterz akademicki, pomysłodawca Akademii Przyszłości i Szlachetnej Paczki, Jarosław Kuźniar, dziennikarz i osobowość polskich mediów społecznościowych, Angelika Chrapkiewicz-Gądek, podróżniczka, Marzena Rogalska, dziennikarka, Adam Pioch, szkoleniowiec oraz Paweł Krzych, szczeciński bloger.

- Nie zajmuję się robieniem paczek - opowiadał o swojej dobroczynnej działalności ks. Jacek Stryczek. - Zajmuję się tym, że lubię ludzi. Do tego sprowadza się moje życie. Wydobywam z drugiego człowieka to, co ma najlepszego, najpiękniejszego. Przekonuję innych, że więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu.

Ks. Stryczek namawiał do aktywnego słuchania innych, do uważności, mówił o pracy nad sobą i poczuciu własnej wartości. Przekonywał, że warto być fajnym i pomagać innym, by też stali się fajniejsi. Duże wrażenie na widowni zrobiła również opowieść Angeliki Chrapkiewicz-Gądek, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Mimo fizycznego ograniczenia, wspina się na górskie szczyty, podróżuje, a jej wielką pasją od 16 lat jest nurkowanie.

- Każdy w życiu ma swoje Kilimandżaro - mówiła. - Dla jednego będzie to przejście do umywalki, dla innego zmiana pracy, albo wyjście ze związku. Najważniejsze jest podjęcie działań. Każdy ma coś, co chciałby zdobyć i tego wam życze.

(gan)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Inspirująco w Szczecinie Inspirująco w Szczecinie Inspirująco w Szczecinie Inspirująco w Szczecinie Inspirująco w Szczecinie Inspirująco w Szczecinie

Komentarze

jj
Jak zwykle milujacy blizniego swego jak siebie samego maja problem i wylewaja szambo , pewnie nadal maja bol d... po pseudo kabaretowym wystepie pana jana w Opolu, zobaczcie sobie co spiewal w 1968 r. jest na youtube hahhahah,o braku frekwencji nie wspominajac,autubusy z kolektywem nie dojechaly?
2017-09-18 13:53:38
uhm
Racja, przekroczyli wszelkie granice przyzwoitości atakując Polskę, to fakt. Poza tym, nie ma nic bardziej idiotycznego niż marynarka z t-shirtem, a do tego obuwie sportowe...
2017-09-18 07:08:49
Ania
Nudy..tylko Walkiewicz z sensem i inspirujaco...W cenie biletu moglaby byc choc mala kawa..
2017-09-17 18:50:35
obserwator
Kodziary i kodziarze. wstyd, hańba
2017-09-17 08:05:53
nie nowoczesny
kto zaprasza kuźniara?? uosobienie nienawiści do Polski i jakichkolwiek wartości
2017-09-17 08:04:48
hehehe
Geblewicz, Kuźniar - doborowe towarzystwo KODziarko-lewackie!
2017-09-16 21:52:23
obserwator
Nie wiem dlaczego wyjście ze związku ma być Kilimandżaro. To porażka , katastrofa a nie szczyt. Znowu promujecie konkubinat jeśli związkiem ma być małżeństwo podstawowa jednostka społeczna. Autor tego tekstu pisze aby pisać. Jakby pisał z sensem to by nie pracował w Kurierze tylko jakimś poważniejszym czasopiśmie. A tak to jest dla niego kara.
2017-09-16 21:21:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy