Wtorek 09 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Inkubator zbiera wspomnienia

Data publikacji: 2016-03-05 19:25
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:42
Inkubator zbiera wspomnienia
 

Przedwojenna willa przy al. Wojska Polskiego 90 pamięta wiele historii. Kiedyś była częścią Pałacu Młodzieży, dziś działa tam INKU Szczeciński Inkubator Kultury, który zaprasza mieszkańców do podzielenia się swoimi opowieściami związanymi z budynkiem.

Gdzie kończy się Łękno, skąd wzięła się nazwa Pogodno? Inkubator Kultury zaprasza do udziału w wydarzeniu „Konstelacja wspomnień". Marcowa edycja zostanie poświęcona willi przy al. Wojska Polskiego 90. - Pierwszy raz wnikniemy tak głęboko w tkankę własnej siedziby, bo to miejsce aż kipi od wspomnień - mówi Kinga Rabińska z INKU. 

W programie „Konstelacji wspomnień" (start 19 marca o godz. 11) znajdą się warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych, pokazy szczecińskich filmów archiwalnych, jednodniowa wystawa szczecińskich pocztówek „Miasto w niebycie", spotkanie z Marią Łopuch, autorką książki „Szczecin Pogodno/ Von Westend bis Schonau", koncert jazzowy. Będzie można także porozmawiać z rezydentami INKU, którzy otworzą tego dnia swoje pracownie. 

Gościem specjalnym będzie Jaśmina Wójcik, artystka zajmująca się m.in. akcjami w przestrzeni miejskiej, pomysłodawczyni warszawskiego Projektu Ursus, czyli cyklu działań mających na celu przywołanie pamięci o byłych ZPC Ursus, integrację ludzi wokół historii dzielnicy oraz przyszłości terenów pofabrycznych i perspektywy rozwoju całej dzielnicy. Jaśmina przygotuje w INKU działanie artystyczne z nurtu site-specific, czyli stworzone z myślą o określonym miejscu. Każdy zainteresowany będzie mógł się przyłączyć. Dzień wcześniej (18 marca) o godz. 18 artystka weźmie udział w otwartym spotkaniu w szczecińskiej Trafostacji Sztuki. Tego samego dnia będzie można dołączyć do spaceru po mieście z Jaśminą oraz Przemkiem Głową.

Inkubator Kultury zaprasza mieszkańców do podzielenia się swoimi opowieściami związanymi z budynkiem przy al. Wojska Polskiego 90. Zbierane będą do 17 marca, a następnie umieszczone na wystawie. Organizatorzy czekają na zdjęcia, opowieści oraz inne pamiątki i zapraszają do kontaktu: telefonicznego (91 424 04 64), mailowego (biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl z dopiskiem KONSTELACJE WSPOMNIEŃ w tytule) listownie (INKU Szczeciński Inkubator Kultury, al. Wojska Polskiego 90, 70-482 Szczecin. ©℗

(szymw)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

.
2016-03-06 15:17:18
To nie smród z toalet, lecz zbuki z inkubatora.
San
2016-03-06 01:58:06
Czy smród z "toalet" nadal wali na cały parter?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA