niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Kultura > Inkubator zbiera wspomnienia

Inkubator zbiera wspomnienia

Inkubator zbiera wspomnienia
Data publikacji: 2016-03-05 19:25
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1346 121877

Przedwojenna willa przy al. Wojska Polskiego 90 pamięta wiele historii. Kiedyś była częścią Pałacu Młodzieży, dziś działa tam INKU Szczeciński Inkubator Kultury, który zaprasza mieszkańców do podzielenia się swoimi opowieściami związanymi z budynkiem.

Gdzie kończy się Łękno, skąd wzięła się nazwa Pogodno? Inkubator Kultury zaprasza do udziału w wydarzeniu „Konstelacja wspomnień". Marcowa edycja zostanie poświęcona willi przy al. Wojska Polskiego 90. - Pierwszy raz wnikniemy tak głęboko w tkankę własnej siedziby, bo to miejsce aż kipi od wspomnień - mówi Kinga Rabińska z INKU. 

W programie „Konstelacji wspomnień" (start 19 marca o godz. 11) znajdą się warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych, pokazy szczecińskich filmów archiwalnych, jednodniowa wystawa szczecińskich pocztówek „Miasto w niebycie", spotkanie z Marią Łopuch, autorką książki „Szczecin Pogodno/ Von Westend bis Schonau", koncert jazzowy. Będzie można także porozmawiać z rezydentami INKU, którzy otworzą tego dnia swoje pracownie. 

Gościem specjalnym będzie Jaśmina Wójcik, artystka zajmująca się m.in. akcjami w przestrzeni miejskiej, pomysłodawczyni warszawskiego Projektu Ursus, czyli cyklu działań mających na celu przywołanie pamięci o byłych ZPC Ursus, integrację ludzi wokół historii dzielnicy oraz przyszłości terenów pofabrycznych i perspektywy rozwoju całej dzielnicy. Jaśmina przygotuje w INKU działanie artystyczne z nurtu site-specific, czyli stworzone z myślą o określonym miejscu. Każdy zainteresowany będzie mógł się przyłączyć. Dzień wcześniej (18 marca) o godz. 18 artystka weźmie udział w otwartym spotkaniu w szczecińskiej Trafostacji Sztuki. Tego samego dnia będzie można dołączyć do spaceru po mieście z Jaśminą oraz Przemkiem Głową.

Inkubator Kultury zaprasza mieszkańców do podzielenia się swoimi opowieściami związanymi z budynkiem przy al. Wojska Polskiego 90. Zbierane będą do 17 marca, a następnie umieszczone na wystawie. Organizatorzy czekają na zdjęcia, opowieści oraz inne pamiątki i zapraszają do kontaktu: telefonicznego (91 424 04 64), mailowego (biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl z dopiskiem KONSTELACJE WSPOMNIEŃ w tytule) listownie (INKU Szczeciński Inkubator Kultury, al. Wojska Polskiego 90, 70-482 Szczecin. ©℗

(szymw)

Komentarze

.
To nie smród z toalet, lecz zbuki z inkubatora.
2016-03-06 15:17:18
San
Czy smród z "toalet" nadal wali na cały parter?
2016-03-06 01:58:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”