piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Higiena słuchu – to ważne!

Higiena słuchu – to ważne!

Higiena słuchu – to ważne!
Data publikacji: 2017-11-13 19:32
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-13 20:19
Wywietleń: 897 301002

Dwanaście placówek oświatowych z całego regionu wzięło udział w konkursie szczecińskiej filharmonii na szkolne strefy harmonii, czyli specjalne przestrzenie, które służą odpoczynkowi i higienie słuchu. Zgłoszenia spłynęły m.in. ze Szczecina, Kołobrzegu, Trzebiatowa, Nowogardu, Stargardu, Kołbacza, Recza i Karlina. Spośród wszystkich komisja konkursowa wybrała trzech laureatów. Nagrody wręczono podczas poniedziałkowej (13 listopada) gali w filharmonii.

Pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół w Reczu za strefę harmonii przy „Klubie MO czyli Melomana Osłuchanego”, drugie miejsce - Zespół Szkół Ogólnokształcących - Gimnazjum Integracyjne w Stargardzie za „Cichotekę”, a trzecie miejsce - Szkoła Podstawowa im. Bohaterów 6 Pomorskiej Dywizji Piechoty w Karlinie za „Strefę ciszy”. Konkurs odbył się w ramach prowadzonej przez filharmonię akcji społecznej - „Słyszę dobre dźwięki”.

Nagrodą główną, ufundowaną przez Filharmonię im. M. Karłowicza w Szczecinie, jest doposażenie wybranej strefy w sprzęt audio, płyty i wydawnictwa o wartości 2000 złotych. Dodatkowo, partnerzy konkursu, firma ECOPHON i Stowarzyszenie Na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort Ciszy”, wesprą zwycięską szkołę materiałowo w dalszym wyciszaniu strefy harmonii tak, by służyła ona uczniom jeszcze lepiej. W komisji konkursowej oceniającej strefy harmonii w szkołach byli: Dorota Serwa - dyrektor filharmonii, Mikołaj Jarosz - firma ECOPHON, partner konkursu oraz Paweł Kornicz - nauczyciel muzyki w SP nr 35 w Szczecinie i twórca strefy harmonii w tej szkole.

(MON)

Na zdjęciu: Przedstawiciele zespołu szkół w Reczu odebrali w poniedziałek nagrodę za pierwsze miejsce w konkursie na stworzenie strefy harmonii w ich placówce.

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Dj Hell
dj winamp sebix prawilne płaczki i vixa z tramwaju i autobusu lubi to ,zapaszają na koncerty codziennie 24h
2017-11-13 20:11:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy