Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Herbut z chrustem. Wygraj bilety!

Data publikacji: 2021-10-22 08:55
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-22 11:20
Herbut z chrustem. Wygraj bilety!
Fot. Jacek Poremba  

Po gorącym przyjęciu dwóch koncertów przedpremierowych, Igor Herbut zdecydował się zaprezentować materiał ze swojej płyty pt. „Chrust” jeszcze w dziewięciu miastach w Polsce. Na liście koncertowej artysty jest też Szczecin. Herbut wystąpi tu w niedzielę (24 października) w tutejszej filharmonii o godz. 20.

– Gdy widziałem ze sceny reakcje ludzi, zeszklone oczy publiczności, wiedziałem, że musimy zagrać ten materiał w jeszcze kilku wyjątkowych miejscach – mówi Igor Herbut. – Po koncertach ludzie pisali do mnie, że nigdy nie przeżyli niczego bardziej magicznego i że nigdy nie czuli tak wiele emocji w jednym momencie. To bardzo wzruszające, bo i ja to samo czuję na scenie. Ale to nie tylko moja zasługa. Ten cudowny klimat wprowadza też scenografia stworzona przez mojego przyjaciela, na którego nie bez przyczyny mówimy Czarodziej…

O tytule nowej płyty artysta tak opowiadał w wywiadzie dla „Kuriera Szczecińskiego”:

– Fizycznie chrust towarzyszył mi podczas tworzenia płyty, choćby kiedy robiliśmy sesję zdjęciową – nagle Jacek Poremba przyniósł chrust na plan zdjęciowy. Chrust ma potężną symbolikę. Mogłoby się wydawać, że to suche, liche, nikomu niepotrzebne gałęzie, ale to one rozpalają najpiękniej ogień i dają ciepło – zaznacza artysta. – Przez obecną sytuację koronawirusową dużo się zmieniło, bo teksty, które pisałem przed lockdownem, nabierają teraz zupełnie innego brzmienia i dźwięku. Można je również interpretować zupełnie inaczej, choćby: „Byłem, będę, jestem dobrej myśli” albo „I zuchwała myśl, że wszystko jest trwałe, nagle chwieje się”.

Do tej pory artysta bardzo chronił prywatne życie, natomiast wraz z nową solową płytą wpuścił słuchaczy nieco do swojego życia domowego. We wspomnianym wywiadzie opowiadał o tej zmianie:

– Bardziej niż kiedyś rzeczywiście nieco odsłoniłem z tego życia pozascenicznego. Ale to jest na moich warunkach, mocno przemyślane i pod kontrolą. Płyta jest szczera i intymna, a Kai jest jej największą inspiracją. Syn ogromnie mnie zmienił, stąd otwarcie głowy i serca na drugiego człowieka. Chyba też zacząłem pisać inaczej – jaśniej. Palce zaczęły mi się inaczej układać na moim stuletnim pianinie. To jest niebywała rzecz. Na początku planowałem nawet, że moja solowa płyta będzie instrumentalna. To było wspaniałe, kiedy pisałem utwory, a piano rezonowało do mojego syna, który śpiewał coś do siebie, jakby powtarzał dźwięki. Wspaniała Anna Gacek powiedziała mi, że ten album jest soundtrackiem do obecnej sytuacji. Chyba dałem na niej z siebie wszystko na maksa – jako autor tekstów, kompozytor, aranżer, producent, wykonawca. Zatem sobie nic już nie muszę udowadniać – dodaje artysta.

Bilety są dostępne na: www.bilety.fm, www.eventim.pl/goodtaste, www.ebilet.pl.

Mamy trzy podwójne zaproszenia na koncert. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS na numer 72601 z hasłem: kurier.koncert. Na SMS-y czekamy tylko 22 października br. Zaproszenie otrzymają osoby, które najszybciej przyślą SMS-a tuż po godz. 12.30. Koszt SMS-a – 2,46 zł z VAT.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA