Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Gwiazda fado w Szczecinie. Uwodzi zmysłowymi interpretacjami

Data publikacji: 2021-07-09 19:41
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-09 19:41
Gwiazda fado w Szczecinie. Uwodzi zmysłowymi interpretacjami
Fot. Mariana Maltoni  

Po rocznej nieobecności i niemożności organizacji koncertów z powodu pandemii wznowiony został cykl koncertów pn. Szczecin Music Fest. Niedawno w szczecińskiej filharmonii wystąpiła grupa Kroke, a w planach kolejne wydarzenia na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Będą to koncerty: Anny Marii Jopek (31 sierpnia), Richarda Bony (4 września) i Carminho (już 23 lipca!).

Wspomniana Carminho jest, obok doskonale znanej szczecińskiej publiczności Marizy, jedną z największych współczesnych gwiazd muzyki fado. Jak mówi organizator - Dariusz Startek, artystka posiada wszystko to, co najważniejsze: niepowtarzalny mocny głos, osobowość sceniczną i ten rodzaj magii, jaki mają największe gwiazdy, bo swoim śpiewem hipnotyzuje publiczność i uwodzi zmysłowymi interpretacjami.

36 - letnia Carminho urodziła się w Portugalii, wśród gitar i głosów fado, bowiem jest córką znanej śpiewaczki fado - Teresy Siqueiry. Naprawdę nazywa się Maria do Carmo Carvalho Rebelo de Andrade. Podczas studiów artystka śpiewała w klubach fado i otrzymała kilka propozycji nagrania płyty, ale postanowiła z tym poczekać. Ukończyła studia z marketingu i reklamy, a następnie podróżowała przez rok, uczestniczyła wówczas m.in. w misjach humanitarnych. Po powrocie do Lizbony zdecydowana całkowicie oddać się śpiewaniu. Jej pierwszy album, zatytułowany po prostu „Fado”, ukazał się w 2009 roku i stał się jednym z najbardziej cenionych płyt roku i całej dekady. Otworzył też artystce drzwi do międzynarodowej kariery - w 2011 roku „Fado” uznano za najlepszą płytę brytyjskiego magazynu „Songlines”, a Carminho wystąpiła w wielu stolicach europejskich, a także na muzycznych targach Womex 2011 w Kopenhadze. W tym samym roku Carminho nawiązała współpracę z hiszpańskim wokalistą - Pablo Alboránem, a ich wspólny singiel „Perdoname” osiągnął pierwsze miejsce na hiszpańskiej liście przebojów.

W 2012 roku drugi album artystki, pt. „Alma”, zadebiutował na pierwszym miejscu sprzedaży w Portugalii. Po występach w Europie i USA artystka ruszyła na podbój Południowej Ameryki, a także z sukcesami koncertowała m.in. w Brazylii. Pod koniec 2014 roku artystka wydała kolejny album - „Canto”, a w 2016 roku, na zaproszenie rodziny jednego z największych kompozytorów na świecie, nagrała „Carminho Canta Tom Jobim” z ostatnim zespołem, który towarzyszył Antonio Carlosowi Jobimowi na żywo przez ostatnie dziesięć lat. Po wielkim sukcesie albumu „Carminho Canta Tom Jobim”, artystka powróciła z nowym albumem zatytułowanym „Maria”. To piąty album w jej karierze. Carminho twierdzi że jest to najbardziej osobista płyta w jej dorobku, sama brała czynny udział w produkcji i napisała część utworów.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ