Sobota 15 maja 2021r. 

Główna nagroda za "Zielono nam". Wygrał Michał Grobelny [FILM]

Data publikacji: 2020-07-06 23:05
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-09 02:18
Główna nagroda za "Zielono nam". Wygrał Michał Grobelny
 

Michał Grobelny wygrał konkurs na piosenkę o Szczecinie pn. „Music Szczecin Net”. Zorganizowano go z okazji 75. urodzin Szczecina. Jury doceniło utwór artysty pt. "Zielono nam".

O genezie powstania piosenki tak Michał Grobelny napisał na swoim profilu facebookowym: "Pewnego razu zadzwonił do mnie Kuba Kraszewski, że napisali wraz z Pawłem Pieńkowskim piosenkę o Szczecinie. Pomimo tego, że (można powiedzieć) jestem na wyjeździe w tym momencie, to Szczecin jest dla mnie bardzo ważnym miastem i zawsze jak przyjeżdżam, czuję jakbym nagle pojął, co to znaczy złapać spokojny oddech. To wszystko też za sprawą zieleni, która jest w nim jednym z najważniejszych elementów charakterystycznych. I właśnie na ten temat panowie napisali cudny (moim zdaniem) utwór, który z przyjemnością wykonałem.
Bardzo minimalistyczne wykonanie (choć w naszych głowach rodzi się już cała partytura)".

25 - letni Michał Grobelny jest absolwentem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych II st. w Szczecinie (na wydziale wokalistyki jazzowej), gra na fortepianie, gitarze oraz perkusji, śpiewa i komponuje. To uczestnik 4 edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo” i półfinalista trzeciej edycji programu „The Voice of Poland”. W Teatrze Muzycznym w Gdyni odzwierciedla postać Quasimodo w światowej francuskiej produkcji "Notre Dame the Paris". Swoje pierwsze kroki w występach telewizyjnych postawił na scenie programu "Szansa na Sukces" wygrywając odcinki z piosenkami Mietka Szcześniaka oraz Andrzeja Zauchy. Na swoim koncie ma występy z wieloma cenionymi artystami m.in. Billem Salterem (zdobywcą nagrody Grammy za piosenki "Just the two of us" i "Where is the love"), Dorotą Miśkiewicz, Mietkiem Szcześniakiem, Baronem czy Sound and Grace. Drogę twórczą Michała zapoczątkowały autorskie piosenki, takie jak "Wszystko jedno" czy "Żegnaj więc". Aktualnie pracuje nad własną debiutancką płytą.

Poza M. Grobelnym jury doceniło też kilku innych wykonawców, spośród ponad dwudziestu nadesłanych nagrań. Nagrody finałowe otrzymali: Grajek Szczeciński, Klaudia Kowalczyk, Justyna Osesik, Parasoul, Jacek Wójcikiewicz, z kolei specjalne wyróżnienia dostali: Pan Górski i SPółka oraz Łukasz Ostrowski.

(MON)

Fot. Fb/Michał Grobelny

Na zdjęciu: Oto zdobywca głównej nagrody w pierwszej edycji konkursu „Music Szczecin Net” - Michał Grobelny

Komentarze

Stary dobry przyjaciel
2020-07-07 21:55:35
Pasję do muzyki zaszczepili w nim rodzice.Od małego "bawi się" muzyką.Zaczynał bardzo bardzo wcześnie przygodę z muzyką w kapeli ojca.Pamiętam go z wielu imprez i to jak bardzo przeżywał każde wykonanie.Obdarzony pięknym głosem.Wierzę,że jako artysta młodego pokolenia będzie w niedalekiej już przyszłości rozsławiał Szczecin muzycznie.Kocha to co robi,kocha muzykę.Po Jurksztowicz nie było tak uzdolnionego muzycznie artysty w Szczecinie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ