niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Głos w sprawie głosu

Głos w sprawie głosu

Głos w sprawie głosu
Data publikacji: 2017-04-14 12:18
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 403 238592

W przyszły piątek (21 kwietnia) w Szczecinie startuje festiwal związany ze Światowym Dniem Głosu. W trakcie trzech dni odbędą się koncerty, wykłady, warsztaty, spotkania.

Festiwal Światowy Dzień Głosu w Szczecinie rozpocznie się 21 kwietnia. Święto, którego głównym bohaterem jest głos odbywa się na świecie od 20 lat. W Szczecinie będzie to trzecia edycja.

– Głos traktuję interdyscyplinarnie, dlatego w programie imprezy znalazły się zarówno wykłady różnych specjalistów, jak i koncerty, warsztaty. Głos jest narzędziem komunikacji, ale i źródłem przyjemności – mówi Marcin Scech, organizator FŚDG, śpiewak operowy.  

Pierwszym wydarzeniem będzie konferencja naukowa, która zacznie się 21 kwietnia o godz. 14 w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej w sali Jakuba Węgierki. Przedstawione zostaną wystąpienia dotyczące m.in. rehabilitacji głosu, problemów z afazją, a także jak słuch wpływa na głos. Tego samego dnia odbędzie się oficjalne otwarcie festiwalu. Koncert inauguracyjny zaplanowano w Domu Kultury 13 Muz (godz. 17), wystąpią uczniowie i pedagodzy kierunku wokalistyka Akademii Sztuki w Szczecinie.

Podczas kolejnego dnia w programie się znajdą warsztaty aktorskie, emisyjne, otwarta lekcja śpiewu, „Mów z klasą" – czyli warsztat retoryki i debatowania, koncert uczniów wydziału wokalnego i chóru Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie. O godz. 17 w Centrum Dialogu Przełomy odbędzie się spotkanie „Zmiany społeczne i architektoniczne Szczecina na przestrzeni lat". O godz. 20 w Muzeum Narodowym przy ul. Staromłyńskiej – Nymphea Vocal Enseble. Wydarzenie potrwa do 23 kwietnia. W dniach 21-28 kwietnia w 13 Muzach dostępna będzie wystawa multimedialna „Głos/de:konstrukcja". Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. „Kurier" objął wydarzenie patronatem medialnym. Więcej informacji i cały program dostępny jest na: www.facebook.com/worldvoicedaypolska. ©℗

(szymw)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy