Niedziela, 02 kwietnia 2023 r. 
7 szczecin
REKLAMA

Głos w sprawie głosu

Data publikacji: 14 kwietnia 2017 r. 12:18
Ostatnia aktualizacja: 08 listopada 2018 r. 02:45
Głos w sprawie głosu
 

W przyszły piątek (21 kwietnia) w Szczecinie startuje festiwal związany ze Światowym Dniem Głosu. W trakcie trzech dni odbędą się koncerty, wykłady, warsztaty, spotkania.

Festiwal Światowy Dzień Głosu w Szczecinie rozpocznie się 21 kwietnia. Święto, którego głównym bohaterem jest głos odbywa się na świecie od 20 lat. W Szczecinie będzie to trzecia edycja.

– Głos traktuję interdyscyplinarnie, dlatego w programie imprezy znalazły się zarówno wykłady różnych specjalistów, jak i koncerty, warsztaty. Głos jest narzędziem komunikacji, ale i źródłem przyjemności – mówi Marcin Scech, organizator FŚDG, śpiewak operowy.  

Pierwszym wydarzeniem będzie konferencja naukowa, która zacznie się 21 kwietnia o godz. 14 w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej w sali Jakuba Węgierki. Przedstawione zostaną wystąpienia dotyczące m.in. rehabilitacji głosu, problemów z afazją, a także jak słuch wpływa na głos. Tego samego dnia odbędzie się oficjalne otwarcie festiwalu. Koncert inauguracyjny zaplanowano w Domu Kultury 13 Muz (godz. 17), wystąpią uczniowie i pedagodzy kierunku wokalistyka Akademii Sztuki w Szczecinie.

Podczas kolejnego dnia w programie się znajdą warsztaty aktorskie, emisyjne, otwarta lekcja śpiewu, „Mów z klasą" – czyli warsztat retoryki i debatowania, koncert uczniów wydziału wokalnego i chóru Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie. O godz. 17 w Centrum Dialogu Przełomy odbędzie się spotkanie „Zmiany społeczne i architektoniczne Szczecina na przestrzeni lat". O godz. 20 w Muzeum Narodowym przy ul. Staromłyńskiej – Nymphea Vocal Enseble. Wydarzenie potrwa do 23 kwietnia. W dniach 21-28 kwietnia w 13 Muzach dostępna będzie wystawa multimedialna „Głos/de:konstrukcja". Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. „Kurier" objął wydarzenie patronatem medialnym. Więcej informacji i cały program dostępny jest na: www.facebook.com/worldvoicedaypolska. ©℗

(szymw)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA