piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Kultura > Francja w Szczecinie - bez odwołania

Francja w Szczecinie - bez odwołania

Francja w Szczecinie - bez odwołania
Data publikacji: 2015-11-16 14:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1565 37881

We wtorek w Szczecinie rozpoczną się Dni Kultury Francuskiej. Hasło tegorocznej edycji: „Kultura jako czynnik rozwoju”.

- Solidaryzujemy się z Francuzami, którym został ostatnio zadany okropny cios aktem terrorystycznym w Paryżu - mówi Teresa Kieling z Alliance Française. -  Ambasada Francji w Polsce zaleca i życzy sobie, aby nie odwoływać żadnych spotkań kulturalnych, mających się odbywać w najbliższych dniach. Stosując się do zaleceń Ambasady, potwierdzamy więc, że wydarzenia odbędą się i uczcimy pamięć ofiar łącząc się w bólu z ich bliskimi i całym Narodem Francuskim.

I tak we wtorek o g. 11 w rektoracie US przy al. Papieża Jana Pawła II rozpocznie się prelekcja Michała Bajera pod tytułem "Opera we Francji - przemiany gatunku, przemiany społeczeństwa".

O g. 12 w siedzibie Alliance Française przy ul. Jagiellońskiej 33 odbędzie się lekcja pokazowa języka francuskiego.

O g. 18 w Szczecińskim Inkubatorze Kultury przy al. Wojska Polskiego 90 kolejna prelekcja -  "Maurice Béjart: od tańca klasycznego do współczesnego" Michela Rodkiewicza. Do tego pokaz tańca adeptów szkoły „Astra”.

W środę o g. 14 na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US przy ul. Mickiewicza 64 rozpocznie się spotkanie "Motywacyjne aspekty nauki języka francuskiego. Promocja francuskiego szkolnictwa wyższego i studiowania we Francji". Prowadzenie: Antoni Konczynski.

W czwartek o g. 12 w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. T. Szeligowskiego przy al. Wojska Polskiego 115 odbędzie się koncert w wykonaniu uczniów i absolwentów PSM.

W piątek na g. 18 w Trafostacji Sztuki przy ul. Świętego Ducha 4 zaplanowano "Podróż pewnego obrazu – Festiwal Piosenki i Teatru Francuskiego". To dwunasta edycja tej imprezy. Występ uczniów szczeciński szkół przygotowała Ewa Kabsa.

A 23 listopada w południe w klubie XIII Muz przy Placu Żołnierza Polskiego 2 rozpocznie się konferencja Kultura Przestrzeni Publicznej - pod patronatem i z udziałem ambasadora Francji, Pierre'a Buhlera.

(as)

Na zdjęciu: trójkolorowe wnętrze szczecińskiej filharmonii 

Fot.: Dariusz GORAJSKI

Komentarze

ala66
Występ uczniów szczeciński szkół przygotowała Ewa Kabsa - ktoś się bardzo spieszył...
2015-11-16 13:31:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”