Wtorek 28 września 2021r. 
REKLAMA

Finał festiwalu wędrownego. Zabrzmią utwory "szwedzkiego Mozarta"

Data publikacji: 2021-09-12 09:58
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-12 09:58
Finał festiwalu wędrownego. Zabrzmią utwory "szwedzkiego Mozarta"
Na zdjęciu: Yves Ytier pochodzący z Chile skrzypek i tancerz, mat. organizatora  

Koncert finałowy XII edycji Letniego Festiwalu Wędrownego Na Gotyckim Szlaku obędzie się w niedzielę o godzinie 19.30 w kościele pw. Jana Ewangelisty w Szczecinie (ul. św. Ducha 9).

W programie wyjątkowego koncertu znajdą się arcydzieła Josepha Martina Krausa – kantaty i symfonie. Ten nazywany przez muzykologów szwedzkim Mozartem kompozytor związanych był z dworem królewskim w Sztokholmie.

Gwiazdą wieczoru będzie sopranistka Aleksandra Zamojska, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie oraz salzburskiego Mozarteum. Jej szerokie zainteresowania muzyczne odejmują zarówno prawykonania utworów współczesnych, jak również współpracę z zespołami grającymi na instrumentach historycznych. Prezentowane na koncercie w Szczecinie arie należą do jednych z najbardziej wymagających technicznie i muzycznie dzieł epoki Sturm und Drang.  

Solistce towarzyszyć będzie Orkiestra Famd.pl, która wystąpi w międzynarodowym składzie, a rolę koncertmistrza pełnić będzie Yves Ytier pochodzący z Chile skrzypek i tancerz absolwent Universität der Künste w Berlinie oraz Mozarteum w Salzburgu. Artysta jest koncertmistrzem w wielu renomowanych zespołach m.in Akademie für Alte Musik Berlin, Orkiestrą XVIII wieku,  Beethoven Orchester Bonn Całość poprowadzi Paweł Osuchowski, który jest również autorem rekonstrukcji na podstawie autografu kantaty La Pesca.

Bilety dostępne są na stronie organizatora: www.famd.pl. Sprzedaż bezpośrednia - w Republice Rozmaitości Fanaberia przy deptaku Księcia Bogusława X 5 w Szczecinie.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ