poniedziałek, 22 lipca 2019.
Strona główna > Kultura > Filmy o mieście w ŚRODKU

Filmy o mieście w ŚRODKU

Filmy o mieście w ŚRODKU
Data publikacji: 2017-10-10 11:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:46
Wywietleń: 1275 295576

Śródmiejski Punkt Sąsiedzki ŚRODEK w Szczecinie rusza we wtorek 10 października z cyklem pokazów filmów o mieście. Po każdym przewidziana jest dyskusja na poruszone w obrazie tematy.  Jako pierwszy pokazany zostanie dokument „La Comuna 9”.

- Zainspirowani nieginącą ideą dyskusyjnych klubów filmowych chcemy stworzyć przestrzeń do wspólnego oglądania filmów i dyskusji o wymarzonym mieście – tłumaczy Kinga Rabińska ze ŚRODKA.

Wspólnie z partnerami – Radą Osiedla Śródmieście Zachód, Stowarzyszeniem Estetycznego i Nowoczesnego Szczecina SENS oraz Stowarzyszeniem Edukacyjno-Artystycznym „Oswajanie sztuki” –ŚRODEK urządza we wtorek, 10 października,o godz. 19 pierwszy pokaz filmowy z nowego cyklu "Miastowi. Przegląd filmów o mieście".

- Wiemy, że ludzie chcą mieć wpływ na przestrzeń, w której żyją, ale często nie umieją wyjść poza partykularne interesy, wynieść się ponad własne ja na poziom wspólnoty i rozmawiać – dodaje Rabińska. – Mamy nadzieję, że taka kontrolowana sytuacja dyskusji rozpocznie dialog pomiędzy różnymi użytkownikami przestrzeni, bo ten dyskusyjny klub filmowy poruszać będzie bezdyskusyjnie najważniejsze tematy.
Na pierwszy ogień idzie film dokumentalny stworzony przez Annę Bednarczyk i Ingę Hajdarowicz pt. "La Comuna 9. Reclaiming a City/ La Comuna 9. Odzyskując miasto". To dokument o ludziach tworzących swoje miejskie środowisko i wyjątkowym procesie partycypacyjnym, który im to umożliwia. Na przykładzie la comuna 9, dzielnicy 9. w Medellin w Kolumbii, twórczynie pokazują, co się dzieje, gdy ludzie poprzez budżet partycypacyjny zyskują kontrolę nad środkami finansowymi gminy czy dzielnicy. Jest to podróż przez sąsiedztwa, podczas której poznajemy osoby, które weszły w "codzienną politykę", by zmieniać otaczającą je rzeczywistość. To również swoisty przewodnik po procesie budżetu partycypacyjnego. Może on się stać inspiracją dla liderek i liderów.
Na projekcje, które będą się odbywać co miesiąc, wstęp wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona.  Śródmiejski Punkt Sąsiedzki ŚRODEK mieści się przy ul. bł. Królowej Jadwigi 44 b (wejście od pl. Zgody - przy sklepie Andergrand.pl).

(mag)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

kondolencje

Janusz Lamenta

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie