środa, 12 sierpnia 2020.
Strona główna > Kultura > Filmowy rozkład jazdy - na czwartek

Filmowy rozkład jazdy - na czwartek

Filmowy rozkład jazdy - na czwartek
Data publikacji: 2020-07-09 08:54
Wywietleń: 299 463808

Na dziedzińcu zamkowym

Film pt. "Boska Florence", z Meryl Streep i Hugh Grantem, będzie można obejrzeć w czwartek (9 lipca) na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie - początek seansu o godz. 22, bilety kosztują 5 złotych (do nabycia online na stronie internetowej zamku lub bezpośrednio przed pokazem, w punkcie kasowym czynnym na godzinę przed projekcją).

To niezwykle zabawna, prawdziwa historia kobiety, która mimo braku talentu podbiła sceny operowe świata budząc śmiech zamiast zachwytów. Oto Florence Foster Jenkins, która kochała muzykę ponad życie. Niestety, bez wzajemności. Natura obdarzyła ją słuchem i głosem, które nawet głuchego doprowadziłyby do rozpaczy. Florence jednak pragnęła śpiewem podbić świat i w pewnym sensie jej się to udało. Jako dziedziczka sporej fortuny i narzeczona brytyjskiego aktora arystokraty posiadała atuty, przy których jej brak talentu wydawał się nieistotną przeszkodą. Dzięki heroicznym staraniom ukochanego udawało się jej występować na Broadwayu i nagrywać płyty, a przede wszystkim wciąż wierzyć w swój dar.

Na Wyspie Grodzkiej

Kultowe produkcje z lat 80. i 90. będzie można zobaczyć w plenerowym "Kinie na Leżakach", które pojawi się w różnych częściach Szczecina - w każdy czwartek wakacji, a potem jeszcze do 10 września. W seansach uczestniczyć może maksymalnie 150 osób. Wstęp jest bezpłatny. 9 lipca zostanie pokazany - w Miejskiej Strefie Letniej na Wyspie Grodzkiej (o godz. 22) - film z 1987 roku pt. "Robocop". Przypomnijmy fabułę: policjant ginie na służbie, ale zostaje przywrócony do życia jako cyborg, którego zadaniem jest zwalczanie przestępczości. W głównej roli zagrał Peter Weller.

Za tydzień kino z leżakami planowane jest przy Jeziorze Słoneczne - wtedy zostanie pokazany kultowy film muzyczny pt. "Blues Brothers".

W Heliosie

Nowy cykl seansów pn. "Kultura dostępna" zainauguruje 9 lipca - o godz. 18 w szczecińskim kinie Helios - film pt. "Kurier". To historyczno - sensacyjna superprodukcja opowiadająca o tajnej misji Jana Nowaka-Jeziorańskiego. W roli tytułowej - Philippe Tłokiński, a partnerują mu Julie Engelbrecht, Patrycja Volny oraz Jan Frycz.

Drugą pozycję będzie można zobaczyć za tydzień (16 lipca), a jest nią "Obywatel Jones" w reżyserii Agnieszki Holland. Film, pokazywany na festiwalu w Berlinie, to historia brytyjskiego dziennikarza, który stara się ujawnić w światowej prasie istnienie klęski głodu na Ukrainie. "(Nie)znajomi" to polski remake europejskiego hitu "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie". Obok Mai Ostaszewskiej, Tomasza Kota i Łukasza Simlata zagrała tu Kasia Smutniak, która wystąpiła też we włoskim oryginale. Film zostanie pokazany 23 lipca. W kolejne czwartki z kolei będzie można się wybrać m.in. na te opowieści: "Ukryta gra", "Ikar. Legenda Mietka Kosza", "Czarny Mercedes", "Na bank się uda", "Proceder", "Pan T.". Cykl pokazów zakończy, 15 października, "Sala samobójców. Hejter", głośny film Jana Komasy.

(MON)

Fot. Archiwum Zamku Książąt Pomorskich

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie