Wtorek 17 maja 2022r. 
REKLAMA

Film o braciach Zielińskich

Data publikacji: 2017-12-20 16:21
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:47
Film o braciach Zielińskich
 

Wojciech i Jerzy Zielińscy to znakomici artyści, którzy zawodowo zajmują się tworzeniem obrazów. Wojciech jest malarzem, a Jerzy operatorem filmowym. Obydwaj przyszli na świat w Szczecinie, w 1950 roku, w tym mieście dorastali i zdobywali swoje pierwsze artystyczne doświadczenia.

Wojciech studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Grafiki w Katowicach oraz w Państwowej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku, gdzie w 1979 roku uzyskał dyplom w pracowni prof. Władysława Jackiewicza. Uprawia malarstwo sztalugowe. Jerzy jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Obydwaj mają na koncie wiele nagród i sukcesów. Wojciech maluje i mieszka w Szczecinie, a Jerzy pracuje w kraju i w USA, gdzie przez wiele lat mieszkał.

Bracia Zielińscy są bohaterami filmu dokumentalnego pt. „Z tego samego ogrodu”, który przygotowali Marek Osajda (scenariusz i realizacja) i Bartosz Jurgiewicz (zdjęcia i montaż). Dokument przygotowany został w ramach projektu „Stypendium twórczego Miasta Szczecina” i dzięki wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego, które objęło go honorowym patronatem. Film pokazywany był dotąd w niewielkim gronie ekspertów, a w czwartek 21 grudnia o godz. 13, zaprezentowany zostanie w kinie „ Zamek” w Zamku Książąt Pomorskich.

(m)

Fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

film
2017-12-21 06:47:32
Po ile bilety i jak można je zdobyć?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA