sobota, 14 grudnia 2019.
Strona główna > Kultura > Elegancja w ostatki

Elegancja w ostatki

Elegancja w ostatki
Data publikacji: 2018-02-08 16:39
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:48
Wywietleń: 1841 313164

Mamy ostatni weekend karnawału. Jakie fryzury wybrać na ostatkowe bale i imprezy - pokazali w czwartek uczniowie Technikum Fryzjerskiego w Centrum Edukacji Zdroje w Szczecinie. Tym razem inspiracją dla nich były stylizacje słynnego "fryzjera królów".

Podczas pokazu dominowały fryzury stylowe: luźne upięcia, sploty i loki. Tym razem bowiem cykliczna impreza "Karnawał we włosach" odbyła się pod hasłem  "Ekstrawagancja i elegancja według Antoine'a Cierplikowskiego". Ten polski fryzjer-stylista wywarł duży wpływ na modę pierwszej połowy ubiegłego stulecia. Na początku XX wieku wyjechał do Paryża, gdzie założył swój pierwszy zakład fryzjerski, a po 10 latach miał ich już około 60 na całym świecie. Czesał znane artystki i członków brytyjskiej rodziny królewskiej.

Uczennice Technikum Fryzjerskiego udowodniły, że o stylu fryzjerskim lat 20. i 30. XX wieku wiedzą naprawdę dużo. Dobre  przygotowanie do zawodu zaprezentowały na głowach swoich koleżanek, które wystąpiły w roli modelek. Ich uczesania nie kopiowały historycznych fryzur, lecz subtelnie do nich nawiązywały. Były zatem luźne upięcia na linii szyi, włosy z efektem skrętów po papilotach, a nawet, jak po świeżo zdjętych wałkach. Większość fryzur dodatkowo zdobiły elementy dekoracyjne: kolorowe pióra, błyszczące opaski i ozdoby na czole. Panie, które wybierają się na imprezę w ostatnich dniach karnawału mogą zainspirować się propozycjami młodych fryzjerek z CEZ.

Fryzury nawiązujące do stylu lat międzywojennych dopełniały stylowe kreacje. Nie brakowało więc zwiewnych sukienek, futrzanych szali, boa z piór i obowiązkowych korali. całość dopełniał zdecydowany makijaż. Pokazowi fryzur towarzyszyły zaaranżowane scenki rodzajowe, nawiązujące do salonowych spotkań i zabaw artystycznej bohemy. Centrum Edukacji Zdroje zorganizowało „Karnawał we włosach” już po raz piąty.©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

Elegancja w ostatki Elegancja w ostatki Elegancja w ostatki Elegancja w ostatki Elegancja w ostatki Elegancja w ostatki

Komentarze

3222
alternatywny do rzeczywistosci kalendarz
2018-02-08 19:18:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie