sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Kultura > Elegancja w ostatki

Elegancja w ostatki

Elegancja w ostatki
Data publikacji: 2018-02-08 16:39
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-09 17:23
Wywietleń: 1188 313164

Mamy ostatni weekend karnawału. Jakie fryzury wybrać na ostatkowe bale i imprezy - pokazali w czwartek uczniowie Technikum Fryzjerskiego w Centrum Edukacji Zdroje w Szczecinie. Tym razem inspiracją dla nich były stylizacje słynnego "fryzjera królów".

Podczas pokazu dominowały fryzury stylowe: luźne upięcia, sploty i loki. Tym razem bowiem cykliczna impreza "Karnawał we włosach" odbyła się pod hasłem  "Ekstrawagancja i elegancja według Antoine'a Cierplikowskiego". Ten polski fryzjer-stylista wywarł duży wpływ na modę pierwszej połowy ubiegłego stulecia. Na początku XX wieku wyjechał do Paryża, gdzie założył swój pierwszy zakład fryzjerski, a po 10 latach miał ich już około 60 na całym świecie. Czesał znane artystki i członków brytyjskiej rodziny królewskiej.

Uczennice Technikum Fryzjerskiego udowodniły, że o stylu fryzjerskim lat 20. i 30. XX wieku wiedzą naprawdę dużo. Dobre  przygotowanie do zawodu zaprezentowały na głowach swoich koleżanek, które wystąpiły w roli modelek. Ich uczesania nie kopiowały historycznych fryzur, lecz subtelnie do nich nawiązywały. Były zatem luźne upięcia na linii szyi, włosy z efektem skrętów po papilotach, a nawet, jak po świeżo zdjętych wałkach. Większość fryzur dodatkowo zdobiły elementy dekoracyjne: kolorowe pióra, błyszczące opaski i ozdoby na czole. Panie, które wybierają się na imprezę w ostatnich dniach karnawału mogą zainspirować się propozycjami młodych fryzjerek z CEZ.

Fryzury nawiązujące do stylu lat międzywojennych dopełniały stylowe kreacje. Nie brakowało więc zwiewnych sukienek, futrzanych szali, boa z piór i obowiązkowych korali. całość dopełniał zdecydowany makijaż. Pokazowi fryzur towarzyszyły zaaranżowane scenki rodzajowe, nawiązujące do salonowych spotkań i zabaw artystycznej bohemy. Centrum Edukacji Zdroje zorganizowało „Karnawał we włosach” już po raz piąty.©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

Elegancja w ostatki Elegancja w ostatki Elegancja w ostatki Elegancja w ostatki Elegancja w ostatki Elegancja w ostatki

Komentarze

3222
alternatywny do rzeczywistosci kalendarz
2018-02-08 19:18:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”