Środa, 04 października 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Dzień Dziecka w Zamku Książąt Pomorskich

Data publikacji: 01 czerwca 2023 r. 10:18
Ostatnia aktualizacja: 01 czerwca 2023 r. 11:12
Dzień Dziecka w Zamku Książąt Pomorskich
For. Dariusz Gorajski  

Spektakl o złotej rybce, malowanie twarzy, animacje i konkursy oraz premierowy seans w plenerze. Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza 1 czerwca w czwartek na wspólne świętowanie Dnia Dziecka.
 
O godz. 17:00 na Dużym Dziedzińcu Zamku rozpocznie się spektakl „Złota rybka”. To unowocześniona wersja popularnej i lubianej bajki, która w inteligentny sposób krytykuje skąpstwo i pragnienie jedynie wartości materialnych. Spektakl uczy pokory wobec przyrody i pokazuje, że warto jest pomagać innym. Nie zabraknie zaskakujących elementów i zabawnych sytuacji, a obok uśmiechu przedstawienie wywoła wzruszenie. Wydarzenie przeznaczone jest dla dzieci do lat 12. 

Po spektaklu Zamek zaprasza dzieci na wyjątkowe animacje, bajkowe malowanie twarzy oraz brokatowe tatuaże. W programie przewidziano konkursy i zabawy w deszczu ogromnych baniek mydlanych, zagadki o Szczecinie, wspólne tańce i piosenki z popularnych bajek dla dzieci zaśpiewane na żywo oraz gadające, mądre pacynki. W konkursach będzie można wygrać książkę „Stukoszelest” Kasi Brzozowskiej wraz z autografem autorki.

Na zakończenie, o godz. 19:00, zaplanowano seans plenerowy krótkometrażowego filmu animowanego „Mechaniczne ZOO”. To opowieść o pojazdach z czasów PRL-u i niezwykła podróż do miejsca, gdzie mieszkają mechaniczne zwierzęta. Bajka powstała na podstawie książki Aleksandry Zaborskiej „Mechaniczne ZOO”. Wykorzystano w niej oryginalne dźwięki pojazdów. Film jest koprodukowany przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy „Pomerania Film”.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. (K)
 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA