czwartek, 27 czerwca 2019.
Strona główna > Kultura > Dwie nagrody dla opery

Dwie nagrody dla opery

Dwie nagrody dla opery
Data publikacji: 2018-09-18 17:00
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:51
Wywietleń: 1340 351909

Dwie nagrody trafiły do szczecińskiej Opery na Zamku podczas poniedziałkowej gali XII Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. Wręczono je w Zamku Królewskim w Warszawie.

Przypominamy, że Opera na Zamku otrzymała aż 7 nominacji w tym konkursie. Szczecińska scena została doceniona za musical pt. „Crazy for You”. Laureatami nagród zostali zatem: Maciej Glaza (kategoria: „najlepszy tancerz – pozostałe formy taneczne”) oraz Agata Uchman (kategoria: „najlepsze kostiumy”). Gratulujemy!

- Konkurencja w tym roku była niezwykle silna, więc dwie statuetki, które zdobyliśmy świadczą o tym, że Opera na Zamku doskonale wybiera artystów do swoich przestawień - mówi dyrektor opery, Jacek Jekiel. - Jestem bardzo dumny, że musical „Crazy for You” znalazł się wśród trzech nominowanych przez Kapitułę spektakli do najlepszego spektaklu roku. To dla nas wielkie wyróżnienie. Statuetki dla Macieja Glazy i Agaty Uchman świadczą o tym, że z Operą na Zamku chcą pracować najlepsi. Cieszę się, że doceniono step w wykonaniu Macieja Glazy, bo to niezwykle trudna i wymagająca długich, zdyscyplinowanych ćwiczeń sztuka, niezbyt częsta na polskich scenach. Okazuje się, że Agata Uchman zaczarowała swoimi kostiumami nie tylko publiczność, ale i zawodowców. To kolejny raz, kiedy kostiumograf współpracujący przy spektaklu Opery na Zamku zdobywa nagrodę w konkursie „Teatralne Nagrody Muzyczne im. J. Kiepury”. W ubiegłym roku statuetkę otrzymała Martyna Kander („Dokręcanie śruby” B. Brittena – pierwsza w Polsce inscenizacja – w Operze na Zamku). Dodam też, że Robert Bondara, który zdobył dwie statuetki, będzie u nas choreografem podczas spektaklu w ramach Roku Moniuszkowskiego. Opery i teatry muzyczne żyją i mają się znakomicie, a najlepsi pracują w Szczecinie.

Warto dodać, że wśród jurorów konkursu byli m.in.: Krystyna Mazurówna, Andrzej Pągowski, Adam Sztaba, Ryszard Karczykowski i Janusz Józefowicz. ©℗

(MON)

Na zdjęciu: Spektakl pt. „Crazy for You”

Fot. Łukasz Szełemej

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie