Piątek 20 maja 2022r. 
REKLAMA

Don Diri Don śpiewał w Berlinie

Data publikacji: 2018-12-01 21:44
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-01 21:46
Don Diri Don śpiewał w Berlinie
 

Chór Dziecięcy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Don Diri Don pod dyrekcją prof. Dariusza Dyczewskiego wystąpił w prestiżowym Koncercie Adwentowym w Berlinie. Odbył się on w Atrium przy Friedrichstadtpalast.

Don Diri Don do udziału w koncercie, który się odbył w piątek 30 listopada, został zaproszony przez Międzynarodową Organizację KIWANIS, wspierającą potrzebujące dzieci na całym świecie. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Niemczech, prof. Andrzej Przyłębski. Udział Chóru Dziecięcego ZUT w tej prestiżowej imprezie wsparł samorząd województwa zachodniopomorskiego.

W programie koncertu z cyklu „Dzieci pomagają dzieciom – muzyka tworzy przyszłość” były różnojęzyczne utwory bożonarodzeniowe. Po występie ambasador A. Przyłębski zaprosił szczecińskich artystów na bankiet w naszej ambasadzie.

Przypomnijmy, że na początku listopada Don Diri Don pod dyrekcją prof. Dariusza Dyczewskiego, rektora Akademii Sztuki w Szczecinie, gościł w Katarze. W jego stolicy - Dosze - wystąpił wraz z katarskimi chórami Qatar Youth & Junior Choirs pod batutą Aleny Pyne. W programie koncertu był szeroki przekrój utworów uznanych kompozytorów. Jego część stanowiła hołd 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Chórzyści zaśpiewali polskie pieśni patriotyczne, m.in. „Wojenko, wojenko” oraz „Ostatni Mazur”.

(g)

Fot. DDD

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA