poniedziałek, 26 października 2020.
Strona główna > Kultura > Don Diri Don śpiewał w Berlinie

Don Diri Don śpiewał w Berlinie

Don Diri Don śpiewał w Berlinie
Data publikacji: 2018-12-01 21:44
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-01 21:46
Wywietleń: 1873 364564

Chór Dziecięcy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Don Diri Don pod dyrekcją prof. Dariusza Dyczewskiego wystąpił w prestiżowym Koncercie Adwentowym w Berlinie. Odbył się on w Atrium przy Friedrichstadtpalast.

Don Diri Don do udziału w koncercie, który się odbył w piątek 30 listopada, został zaproszony przez Międzynarodową Organizację KIWANIS, wspierającą potrzebujące dzieci na całym świecie. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Niemczech, prof. Andrzej Przyłębski. Udział Chóru Dziecięcego ZUT w tej prestiżowej imprezie wsparł samorząd województwa zachodniopomorskiego.

W programie koncertu z cyklu „Dzieci pomagają dzieciom – muzyka tworzy przyszłość” były różnojęzyczne utwory bożonarodzeniowe. Po występie ambasador A. Przyłębski zaprosił szczecińskich artystów na bankiet w naszej ambasadzie.

Przypomnijmy, że na początku listopada Don Diri Don pod dyrekcją prof. Dariusza Dyczewskiego, rektora Akademii Sztuki w Szczecinie, gościł w Katarze. W jego stolicy - Dosze - wystąpił wraz z katarskimi chórami Qatar Youth & Junior Choirs pod batutą Aleny Pyne. W programie koncertu był szeroki przekrój utworów uznanych kompozytorów. Jego część stanowiła hołd 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Chórzyści zaśpiewali polskie pieśni patriotyczne, m.in. „Wojenko, wojenko” oraz „Ostatni Mazur”.

(g)

Fot. DDD

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie