piątek, 03 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > Doba ze Spoiwami Kultury

Doba ze Spoiwami Kultury [GALERIA, FILM]

Doba ze Spoiwami Kultury
Data publikacji: 2018-06-30 11:48
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:50
Wywietleń: 1919 336215

W Szczecinie rozpoczęły się Spoiwa Kultury, czyli ponad 30 wydarzeń kulturalnych w 24 godziny. Na najwytrwalszych jutro od godz. 8 czekać będzie Śniadanie na Łące Kany.

W tegorocznej edycji swój debiut ma Sąsiedzkie Miasto Pogranicza. To pierwszy festiwalowy krąg – po sąsiedzku, wokół Teatru Kana. Wydarzenie stworzone wspólnie z przyjaciółmi, sąsiadami. Dostępne jest dla wszystkich do godz. 22.

- Jestem niesamowicie zadowolona, że powstało Sąsiedzkie Miasto Pogranicza - mówiła jedna z uczestniczek Spoiw Kultury. - Dzięki niemu mamy okazję poznać kulturę naszych sąsiadów z Niemiec oraz wziąć udział w wielu ciekawych dyskusjach.

Na znanej szczecinianom Łące Kany powstała Strefa Czilli Wege. Organizatorzy wspólnie z Bastą i Fundacją Amar zbudowali festiwalową przestrzeń. Przez cały dzień odbywają się tam spotkania i rozmowy na tematy zwykłe i ważne. Towarzyszyć temu będzie krojenie warzyw na zupę oraz próbowanie wegańskich przysmaków. Uczestnicy mają również okazję nauczyć się tworzenia potraw rodem z egzotycznej kuchni.

Na festiwalu prezentowane będą różne nurty i formy sztuki. Ich realizacja przebiega głównie w przestrzeniach otwartych. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy mogą m.in. poćwiczyć jogę na Łące z Oskarem Jaguckim, wziąć udział w potańcówkach przy pl. Św. Piotra i Pawła, wsłuchać się w muzykę zespołu The Refugees for Refugees, czy wziąć udział w warsztacie carvingu prowadzonym przez Ilonę Śliwowską.

- Za chwilę będę ćwiczyć jogę pod czujnym okiem Oskara - mówiła pani Beata, która od kilu lat jest joginką. - To świetne ćwiczenia nie tylko dla naszego ciała, ale również umysłu.

Na tegorocznych Spoiwach pojawiła się także grupa kilkunastu tancerzy - Ex Nihilo, która inspirację czerpie z przestrzeni publicznej. Ich pokaz „In-Paradise" umieszcza taniec sceniczny w odniesieniu do codziennego życia.

Nowością na tegorocznych Spoiwach będzie Majdan.Spacer. To Audiospacer przygotowany przez grupę Pic Pic z Kijowa. Majdan.Spacer to przygoda rozgrywająca się w mieście – opowieść o mieście, którą uczestnicy poznają, przechadzając się ze słuchawkami na uszach. Spacer odbędzie się w godz. 16 i 18. Obowiązują wcześniejsze zapisy na to wydarzenie.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

(KaNa)

Fot. Karolina Nawrocka

Film: PaS

Doba ze Spoiwami Kultury Doba ze Spoiwami Kultury Doba ze Spoiwami Kultury Doba ze Spoiwami Kultury Doba ze Spoiwami Kultury Doba ze Spoiwami Kultury Doba ze Spoiwami Kultury Doba ze Spoiwami Kultury Doba ze Spoiwami Kultury

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie