niedziela, 15 września 2019.
Strona główna > Kultura > Dni Skandynawskie. Weekend pełen wydarzeń

Dni Skandynawskie. Weekend pełen wydarzeń

Dni Skandynawskie. Weekend pełen wydarzeń
Data publikacji: 2019-05-17 08:44
Wywietleń: 416 391427

Do niedzieli trwają w Szczecinie Dni Skandynawskie. W Pro Media organizowany będzie cykl seansów "Spotkania z kinem duńskim". W piątek o godzinie 17 można zobaczyć "Aplauz", a godz. 18:30 - "Nie bój się mnie". W sobotę o godzinie 11 - średniometrażowe "Piggy", "The Flame and the Cotton Ball", "Tygrysy i tatuaże" i "Pies w niebie".

W piątek i niedzielę można też wziąć udział w meetingach jazzowych "Me.Ba". Piątkowe spotkanie o godzinie 20 zaszczyci szwedzka artystka Cecilia Stalin w Trafostacji Sztuki TRAFO przy ul. Świętego Ducha 4. Ostanie jazzowe spotkanie, w niedzielę o godz. 12, ma w programie Johannę Elinę Sulkenen z Finlandii i odbędzie się w studiu koncertowym S-1 im. Jana Szyrockiego przy al. Wojska Polskiego 73. Wstęp na "Me.Ba" kosztuje 30 złotych, a bilety są dostępne przez stronę bilety.fm.

Cały czas w holu Biblioteki Głównej PUM, przy al. Powstańców Wielkopolskich 20, można obejrzeć wystawę pt. "Johann Gottlieb von Bötticher z Pomorza - bohater czasu epidemii dżumy w Danii". W każdy dzień festiwalu obowiązuje również bezpłatny wstęp do Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki dla każdego, kto wypowie przy kasie hasło "Kocham Szczecin" po duńsku, norwesku lub szwedzku. W sobotę i niedzielę w alei kwiatowej odbędzie się też Piknik Skandynawski.

Ponadto, w sobotę będzie można przejechać się zabytkowym tramwajem "w klimacie skandynawskim" - historycznym składem typu "N". Odjazdy z pętli tramwajowej Potulicka o godzinie 12, 13 i 14.

Również w sobotę w samo południe Teatr Mały na Deptaku Bogusława organizuje warsztaty literacko-kulinarne pt. "Szwedzkie smaki dla dzieci". W niedzielę zaś o godzinie 16 na dachu Domu Kultury Skolwin ruszy koncert "Muzyka Fiordów".

Na wszystkie wydarzenia poza spotkaniami jazzowymi "Me.Ba" wstęp wolny.

(NaP)

Fot. S. Heropolitański

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie