Sobota 10 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Deszcz improwizowany w Winylach. Grali z samym Możdżerem

Data publikacji: 2022-03-18 18:43
Ostatnia aktualizacja: 2022-03-18 18:44
Deszcz improwizowany w Winylach. Grali z samym Możdżerem
Fot. organizator  

Nowe miejsce na kulturalnej mapie Szczecina, czyli Winyle.fm (Jagiellońska 86, Szczecin), kontynuuje prezentację młodej polskiej sceny muzyki improwizowanej. W piątek (18 marca) wystąpi tu formacja Kwaśny Deszcz. Początek koncertu o godzinie 20.

"Echo nowoczesnego jazzu, minimalizm, sonoryzm i niepowtarzalna wizja zespołowego brzmienia. Tak w kilku słowach można by uchwycić kierunek, w którym zmierza trio Kwaśny Deszcz. W ich utworach można usłyszeć inspiracje jazzem skandynawskim, muzyką współczesną, a nawet muzyką elektroniczną. Przez lata wspólnych prób, muzycznych eksperymentów, rozmów i doświadczeń wytworzyli unikalną muzyczną przestrzeń, w której mogą swobodnie i bezkompromisowo wyrażać siebie. Kwaśny Deszcz polega przede wszystkim na kolektywnej improwizacji i energii powstałej przez wzajemne zrozumienie" - informuje organizator.

Twórczość młodych muzyków docenił Leszek Możdżer, który pojawił się na scenie pod koniec ich występu na Letniej Akademii Jazzu w sierpniu 2021, aby zagrać z Kwaśnym Deszczem kompozycję "Tchnąwszy życie w nozdrza" (kompozycja otwiera debiutancką płytę tria).

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA