Środa, 22 marca 2023 r. 
8 szczecin
REKLAMA

Damięcki w szczecińskim spektaklu dla dzieci

Data publikacji: 01 grudnia 2021 r. 12:08
Ostatnia aktualizacja: 03 grudnia 2021 r. 11:10
Damięcki w szczecińskim spektaklu dla dzieci
Fot. Robert Stachnik (arch.)  

Mateusz Damięcki, który niedawno zachwycił kinomanów w filmie "Furioza", w niedzielę i poniedziałek wystąpi w Szczecinie, w spektaklu dla dzieci pt. „Opowieść wigilijna”, w Teatrze Polskim - Scenie na Łasztowni (ul. Energetyków 40). W piątek (3 grudnia) będzie można u nas wygrać zaproszenie na to wydarzenie. 

W przedstawieniu weźmie udział ponad 70 uczniów ze Studia Taneczno-Musicalowego Fundacji Balet w Szczecinie, a także pedagodzy i zaproszeni goście.

- Cieszę się, że już po raz kolejny mogę wystąpić w „Opowieści wigilijnej” wraz z wychowankami Fundacji Balet ze Szczecina. To idealny spektakl na przedświąteczny czas, niosący pozytywne przesłanie, pełen cudów i magii. Inscenizacja silnie oddziałuje na wyobraźnię. A że dzieci mają jej pod dostatkiem, jestem przekonany, że razem przeżyjemy niezwykłą przygodę - mówi Mateusz Damięcki.

„Opowieść wigilijna” to jedno z najbardziej popularnych opowiadań Charlesa Dickensa, historia niezwykłej przemiany, jaka dokonuje się pod wpływem magii świąt Bożego Narodzenia w sercu głównego bohatera – antypatycznego materialisty, Ebenezera Scrooge’a. W noc wigilijną ukazuje mu się duch zmarłego partnera w interesach, który cierpi za grzechy popełnione za życia.

Przedstawienie wyreżyserowała Paulina Andrzejewska – Damięcka. W roli głównej, Ebenezera Scrooge’a, wystąpi wspomniany Mateusz Damięcki, zaś Maciej Damięcki użyczy swego głosu postaci ducha Jakuba Marleya.

Spektakl „Opowieść wigilijna” odbędzie się w niedzielę o godz. 12 i 14 oraz w poniedziałek o godz. 10 i 12 (spektakle tylko dla szkół i przedszkoli). Bilety na „Opowieść wigilijną” są do nabycia w biurze Studia Fundacji Balet przy ul. 5 Lipca 46 (dawne kino Colosseum) w Szczecinie, rezerwacja: tel. 609 404 401, e-mail: balet@post.pl.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dumny
2021-12-03 11:00:03
Chwali Putina? Nie wiem czy teraz to dobrze, czy źle, bo nie ma na razie żadnego przekazu z centrali. W związku z tym, z hejtem lub z zachwytem muszę się nieco wstrzymać.
@ dobry aktor
2021-12-01 20:37:18
Skoro chwali Putina, to zna się na tym co trzeba .
dobry aktor
2021-12-01 16:25:00
tylko dlaczego jest rusofilem .Chwali putina .Nie powinien sie wypowiadać nt na których sie nie zna

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA