Środa 12 maja 2021r. 

Czterech kumpli i tysiąc nut. Szczeciński zespół zbiera pieniądze na wydanie płyty

Data publikacji: 2021-05-02 15:12
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-06 15:11
Czterech kumpli i tysiąc nut. Szczeciński zespół zbiera pieniądze na wydanie płyty
Fot. archiwum zespołu Chicken Legs  

Muzycy tej szczecińskiej grupy mówią o sobie: „młode dziady w starych skórach” i jeszcze - "czterech kumpli, tysiąc nut, jeden cel". To zespół Chicken Legs, który powstał w latach 90. w VII LO. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych grupa sporo koncertowała, była popularna i rozpoznawalna.

Potem przez kilkanaście lat zespół był nieobecny na scenie muzycznej, bowiem wokalista wyjechał do Wielkiej Brytanii. Pozostali muzycy zasilili wtedy inne grupy. Jakiś czas temu wokalista powrócił do Polski, a tym samym artyści zdecydowali się powrócić w dawnym składzie (czyli: Marcin ”Cimas” Szeremeta, Marek ”Maroova” Kuśmierczak, Piotr ”Beniu” Busz, Piotr ”Pikiel” Macuk) i wydać płytę. Właśnie trwa zrzutka na ten album, szczegóły na stronie zrzutka.pl.

Co znajdzie się na wspomnianym krążku? Oto, co deklarują muzycy: "Teksty wokalisty osadzone w labiryncie gitarowych riffów i gęstych brzmień basu, szukające oddechu, z każdym uderzeniem werbla w rytmie serca". I jeszcze zdradzają, że będą na nim cztery "czikenowe" hity oraz sześć całkiem nowych utworów. Swoją muzykę grupa określa z kolei jako "ping-pong rock, szarpane riffy, sekcja bardzo rytmiczna, polska liryka wyrażona słowem".

(MON)

Komentarze

Filharmonic rapacho
2021-05-06 14:49:47
Skoro "Pod koniec lat dziewięćdziesiątych grupa sporo koncertowała, .." to dzisiaj musi zaczynać od zera tak jak każdy filharmonik. A więc maseczki na twarz i tworzyć, grać, śpiewać.
Do śniegu
2021-05-04 22:04:36
Jak przyjdzie zima niech idą do śniegu. Wnuki bawić, a nie muzykę dziadkom robić. Każdy ma w życiu swoje 5 minut, ich minęło 30 lat temu. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, a jeśli się nigdy na nią nie weszło do zejść ze schodów i nie blokować wejścia artystom.
toi
2021-05-04 08:39:59
złom niech zbieraja

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ