środa, 27 stycznia 2021r.

Czekając na nowy sezon serialu "Wiedźmin". Niespodzianka od Chóru Akademii Morskiej [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 2020-12-17 18:07
Ostatnia aktualizacja: 2020-12-17 20:55
Czekając na nowy sezon serialu "Wiedźmin". Niespodzianka od Chóru Akademii Morskiej
Fot. archiwum Chóru Akademii Morskiej  

Jeśli oglądaliście serial Netflixa pt. "Wiedźmin" (i nie możecie się doczekać kolejnego sezonu tej produkcji), uwielbiacie piosenkę z tej opowieści - pt.  „Toss a Coin to Your Witcher” i jesteście fanami Chóru Akademii Morskiej, to koniecznie w czwartek (17 grudnia) o godz. 20 obejrzyjcie - na fanpage’u tej formacji na Facebooku oraz na kanale YouTubie - premierowy teledysk ze wspomnianym utworem nagranym przez szczeciński chór.

Zdradźmy, że już słyszeliśmy hit z Netflixa w wykonaniu chórzystów i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Trzeba przyznać, że Chór Akademii Morskiej wspiął się na wyżyny kreatywności, bowiem przygotował coś fantastycznego i magicznego. Producenci serialu "Wiedźmin" z pewnością powinni rozważyć zatrudnienie szczecińskiej formacji do nagrań ścieżki dźwiękowej! Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć z planu filmowego teledysku.

Piosenka Jaskra

Właśnie mija rok od premiery pierwszego sezonu „Wiedźmina” (było to dokładnie 20 grudnia 2019 roku). Piosenka z tej produkcji - „Toss a Coin to Your Witcher” - szybko stała się hitem. Została zaśpiewana przez Joeya Bateya (jako Jaskra) w drugim odcinku serialu. Autorkami "Toss a Coin to Your Witcher" i całej ścieżki dźwiękowej do "Wiedźmina" są: urodzona w rosyjskim Sankt Petersburgu i pracująca w Hollywood Sonya Belousova oraz szwajcarsko-włoska kompozytorka Giona Ostinelli.

Krótko po premierze, utwór został zremiksowany przez fanów, a w ciągu kilku dni miał już wiele nowych wersji, w tym w Polsce został wykonany po ... śląsku. Na początku tego roku cztery wersje piosenki znalazły się na oficjalnej liście sprzedaży singli w Wielkiej Brytanii. 

- Nie da się ukryć, że ten rok nie był dla nikogo łaskawy, w szczególności dla kultury. Wszyscy walczymy z przeciwnościami losu i zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji, ale też niezwykle tęsknimy za koncertami dla szerokiej publiczności oraz scenicznymi emocjami. Stąd zrodził się pomysł, by przygotować dla naszych słuchaczy muzyczną niespodziankę, która tym razem przeniesie nas na chwilę do świata fantasy, pełnego magii i czarów – mówi Sylwia Fabiańczyk - Makuch, dyrygentka Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie. - Wierzymy, że klip umili oczekiwanie na kolejny sezon serialu, który z wiadomych przyczyn został przeniesiony na przyszły rok.

Uniwersum Wiedźmina odtworzone w Szczecinie

Teledysk do utworu „Toss a Coin to Your Witcher” będzie gratką nie tylko dla miłośników chóru, ale też dla szczecinian, bowiem można w nim ujrzeć malownicze scenerie Szczecina, m.in. wieżę Quistorpa, Puszczę Wkrzańską czy inne dobrze znane miejsca w regionie. To jednak nie koniec niespodzianek. Chór zaprosił do współpracy znakomitego brytyjskiego wokalistę Paula Phoenixa, tenora, znanego na całym świecie jako członka popularnej, brytyjskiej grupy, która w 2009 roku otrzymała nagrodę Grammy - The King's Singers.

Wiedźmin Chór Akademii Morskiej w Szczecinie

- Nie ukrywam, że jestem pod ogromnym wrażeniem rozmachu tego przedsięwzięcia. Kilka dni zdjęciowych, profesjonalna ekipa filmowa. Imponująca charakteryzacja, scenografia i kostiumy - mówi Ewa Stojek, prezes chóru. - Jednak największe wrażenie zrobiły na mnie wszystkie te miejsca w Szczecinie i regionie, które – mimo, że z pozoru dobrze znane – nabrały zupełnie innego charakteru. Gdyby ktoś wcześniej powiedział mi, że w Szczecinie można tak wspaniale odtworzyć uniwersum Wiedźmina, najprawdopodobniej bym nie uwierzyła. I choćby dla tych wyjątkowych scenerii, okraszonych klimatycznym dźwiękami, warto obejrzeć tę nietuzinkową opowieść.

Warto dodać, że autorem aranżacji, opracowanej specjalnie dla Chóru Akademii Morskiej jest Jacek Sykulski.

(MON)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ