piątek, 05 marca 2021r.

Ciekawa propozycja dla małych artystów. Zostań twórcą logo EduFilharmonii!

Data publikacji: 2021-01-07 13:43
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-07 13:50
Ciekawa propozycja dla małych artystów. Zostań twórcą logo EduFilharmonii!
Fot. Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie  

EduFilharmonia to szeroka oferta kulturalna szczecińskiej filharmonii, przeznaczona dla dzieci, a łącząca beztroską zabawę z edukacją muzyczną. Mali melomani mogą zatem uczestniczyć, choć obecnie online, w koncertach, warsztatach i innych wyjątkowych wydarzeniach. Filharmonia właśnie ogłosiła konkurs na zaprojektowanie logo EduFilharmonii. Nie jest on jednak skierowany do zawodowych grafików czy ilustratorów, ale do dzieci i młodzieży. Czas na stworzenie projektu nie jest długi, bo obowiązuje do końca tego miesiąca. Ale mamy właśnie ferie, zatem młodzi artyści mają teraz sporo wolnego czasu, prawda?

- Ekipa EduFilharmonii zapewnia młodszej części melomanów ogromną dawkę energii, która szybko zamienia się w kreatywne działania muzyczne. Spiczasty budynek ze złotą salą symfoniczną na początku onieśmiela małych gości, by po chwili zostać oswojoną „białą szklaną górą” - mówi Katarzyna Plater-Zyberk, rzeczniczka filharmonii. - Dla dzieci filharmonia to labirynt, w którym mieszka muzyka – wystarczy odrobinę ciekawości, by móc odkryć tajemniczy świat, w którym rządzą klucze wiolinowe, smyczki i partytury.

Jakie wymagania obowiązują w konkursie?

- Wszystkich młodych melomanów w wieku 10-15 lat zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na zaprojektowanie logo EduFilharmonii. Aby wziąć udział w konkursie, należy opracować, dowolną techniką, nazwę własną „EduFilharmonia”. Prace z zakresu malarstwa, rysunku, grafiki mogą być wykonywane w dowolnych technikach malarskich i rysunkowych: pastel, tusze, akwarela, tempera, gwasz, olej, batik, collage, techniki własne - informuje rzeczniczka filharmonii. - Dopuszczalne są również formy z recyklingu: kolorowych papierów, tkanin, zakrętek itp. Format prac nie powinien przekraczać formatu A4. Dla zwycięzców przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody – tablet graficzny, pakiety wydawnictw edukacyjnych EduFilharmonii oraz bilety na koncerty w filharmonii.

Prace uczestników w formie skanu lub zdjęcia pracy należy przesłać drogą elektroniczną na adres social@filharmonia.szczecin.pl najpóźniej do 31 stycznia br. do godz. 23:59, a do skanu lub zdjęcia projektu należy dołączyć oświadczenie podpisane przez opiekuna prawnego uczestnika konkursu (dostępne jest na stronie filharmonii). Przesłany plik powinien być zapisany w formacie JPG lub PDF o rozmiarze nie przekraczającym 5 MB.

I jeszcze najważniejsza informacja: filharmonia na podstawie zwycięskiej pracy opracuje formę graficzną logo EduFilharmonii wraz z księgą znaku, która zostanie reprezentacyjnym znakiem graficznym EduFilharmonii. Znak ten odtąd znajdzie się na wszystkich materiałach edukacyjnych szczecińskiej filharmonii.

(MON)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ