Czwartek 26 maja 2022r. 
REKLAMA

Byliście na koncercie w garażu filharmonii? Będzie taka okazja – bilety od piątku [FILM]

Data publikacji: 2019-05-23 21:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-24 09:55
Byliście na koncercie w garażu filharmonii? Będzie taka okazja – bilety od piątku
 

W piątek (24 maja) rusza sprzedaż biletów na kolejną, wrześniową edycję imprezy pn. MUSIC.DESIGN.FORM Festival w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. Wybrać się będzie na najróżniejsze koncerty w różnych zakamarkach tej instytucji. Ot, choćby w podziemnym garażu. Wydarzeniem z pewnością będzie koncert odpowiedzialnego za muzykę w „Zimnej wojnie" - Marcina Maseckiego, cenionego pianisty, laureata Paszportu Polityki. Zdradźmy, że jego dłonie widzimy podczas scen gry na pianinie w tym filmie.

- W programie festiwalu MDF znajdą się nie tylko wyjątkowe koncerty, ale również, wystawy, warsztaty dla dzieci i dorosłych, prezentacje, wykłady czy panel dyskusyjny. Ponownie powróci do filharmonii grupa panGenerator, pokażemy prace uznanego na świecie artysty Oskara Zięty, a Filip Springer z pewnością skłoni do refleksji innym spojrzeniem na temat światła - informuje Katarzyna Plater-Zyberk, rzecznik prasowy szczecińskiej filharmonii. - Razem z Przekrojem zaprosimy też do tańca. Uczestników festiwalu zaprowadzimy do miejsc, w których do tej pory nie odbywały się filharmoniczne koncerty, zapewnimy im także dawkę życiowej energii w postaci światła, a najmłodszym jego istotę będziemy wyjaśniać przez... muzykę.

Podczas festiwalu wystąpią m.in. takie gwiazdy jak Laura Mvula – obdarzona przecudnej barwy głosem soulowa wokalistka (która ze względu na brzmienie i sceniczną charyzmę, porównywana jest do Niny Simone czy Amy Winehouse), Trio Jazzowe wspomnianego Marcina Maseckiego, a także zespół Kwadrofonik, który słynie z niezwykłych eksperymentalnych wykonań. Z kolei imprezę otworzy koncert producenta muzycznego o pseudonimie A_GIM, który wystąpi w garażu podziemnym filharmonii.

MUSIC.DESIGN.FORM Festival 2019 rozpocznie się 13 września, a zakończy dwa dni później. Pełen program imprezy dostępny jest na:filharmonia.pl oraz stronie festiwalu  mdf.filharmonia.pl .

(MON)

Na zdjęciu: Laura Mvula

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

]
2019-05-24 07:05:32
Rzeczywiście, parking podziemny ma wspaniałą akustykę, która nadaje się na jakiekolwiek koncerty.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA