piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Kultura > Była nominowana do Oscara. Wystąpi w Szczecinie!

Była nominowana do Oscara. Wystąpi w Szczecinie!

Była nominowana do Oscara. Wystąpi w Szczecinie!
Data publikacji: 2019-02-22 12:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-22 12:42
Wywietleń: 869 376887

Lisa Gerrard (dawniej Dead Can Dance), legendarny chór The Mystery Of The Bulgarian Voices i mistrz beatboxu SkilleR – wystąpią 12 czerwca w Szczecinie, w tutejszej filharmonii, w ramach festiwalu Szczecin Music Fest.

Lisa Gerrard to australijska wokalistka i kompozytorka, w 1981 dołączyła do Brendana Perry'ego i założonej przez niego grupy Dead Can Dance. W połowie lat 90. rozpoczęła karierę solową. Obecnie jest znana głównie jako kompozytorka muzyki filmowej. W 2001 roku wraz z Hansem Zimmerem otrzymała Złoty Glob oraz była nominowana do Oscara za muzykę do filmu „Gladiator", a w 2005 roku współpracowała z Ennio Morricone przy muzyce do filmu „Los utracony". Jej mężem jest Polak, Jacek Tuszewski.

W Szczecinie usłyszymy utwory z albumu „BooCheeMish”. Ideą przewodnią koncertu jest połączenie unikalnych głosów – chórzystek z The Mystery Of The Bulgarian Voices, genialnej wokalistki Lisy Gerrard oraz światowego mistrza beatboxu. Podczas wieczoru będzie okazja wysłuchać brzmienia tradycyjnych instrumentów, takich, jak m.in: gadulka, tambura i kaval.

Dodajmy, że The Mystery Of The Bulgarian Voices to najsłynniejszy bułgarski chór uhonorowany najważniejszymi muzycznymi nagrodami na świecie, m.in. nagrodą Grammy, a SkilleR w ostatnich latach koncentrował się na tym, by podnieść beatbox do rangi wokalnej sztuki.

(MON)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie