niedziela, 12 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > Bitner opowie o "Fikcji"

Bitner opowie o "Fikcji"

Bitner opowie o "Fikcji"
Data publikacji: 2018-10-03 19:16
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:51
Wywietleń: 1175 353536

W czwartek (4 października) o g. 17 w Promediach przy al. Wojska Polskiego 2 w Szczecinie rozpocznie się spotkanie z Dariuszem Bitnerem, który opowie o swojej najnowszej książce zatytułowanej "Fikcja". Spotkanie poprowadzi Artur Daniel Liskowacki.

Dariusz Bitner ma na koncie takie książki jak m.in. "Ptak", "Cyt", "Kfazimodo", "Mała pornografia" czy "Jesień w Szczecinie". W 1976 roku nawiązał współpracę z Polskim Radiem. Rozpoczął od pisania utworów humorystycznych i mikrosłuchowisk do satyrycznej audycji "60 minut na godzinę" w programie III PR. Później pisał większe formy dla Rozgłośni Szczecińskiej. Kojarzony jest przede wszystkim ze środowiskiem pisarzy skupionych wokół miesięcznika „Twórczość”. Jego proza obraca się najczęściej wokół problematyki współczesnej. Jest uważany za jednego z najciekawszych pisarzy polskich spod znaku „rewolucji artystycznej”, eksperymentujących ze słowem i rozszerzających granice narracyjne literatury.

O książce wydawca pisze tak: "Pewnej mroźnej, listopadowej nocy wsiadamy z bohaterem książki do pociągu – i nic już nie jest tym, czym powinno być. Kiedy to się staje, jak się to staje, a przede wszystkim, co się dzieje, tego do końca nie przewidzimy. Czytelnik ani się spostrzeże, a już jest w samym centrum nieprawdopodobieństwa. Jednocześnie jest to solidna i nieskomplikowana narracyjnie powieść, pisana od 2007 roku, której akcja rozgrywa się w jednym miejscu, mniej więcej na ziemi, i w jednym czasie – wciąż".

Nowa powieść Bitnera ukazała się w serii Polska Proza Współczesna, nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego.

(as)

Komentarze

sylab
Ta "zatęchła kałuża literacka " wspierała jednak tego autora bardzo mocno i robi to nadal.
2018-10-07 11:15:23
alfabeta
Po kilku latach taplania w zatęchłej szczecińskiej kałuży literackiej autor nareszcie wyrwał się poza granice błotnistego horyzontu. PIW to dobry etap w wędrówce ku sukcesom. Gratulacje!
2018-10-05 12:56:51
Azoty
A będą krople?
2018-10-04 08:20:29

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie