Piątek 20 maja 2022r. 
REKLAMA

Bezpłatny spektakl baletowy dla dzieci. O słoniu, którego pasją jest taniec

Data publikacji: 2021-04-29 16:55
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-29 16:55
Bezpłatny spektakl baletowy dla dzieci. O słoniu, którego pasją jest taniec
Fot. K. Wasielewski©Opera na Zamku  

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, który przypada 29 kwietnia (czwartek), szczecińska Opera na Zamku zaprasza najmłodszych widzów - i nie tylko - na bezpłatny spektakl baletowy online pt. "Ngoma – tańczący słoń" Karola Urbańskiego, do muzyki m.in. Siergieja Prokofiewa, Modesta Musorgskiego, Camille'a Saint-Saënsa, Roberta Kani. Zarejestrowany balet można będzie obejrzeć od czwartku (29 kwietnia) do niedzieli 2 maja - w serwisie YouTube na kanale Opery na Zamku lub za pośrednictwem strony internetowej: www.opera.szczecin.pl.

Czego widzowie mogą się spodziewać po tym spektaklu? Oddajmy głos twórcom: "Słoń, który tańczy? To przecież niemożliwe. Słonie tego nie potrafią. A jednak… Jeśli się coś kocha i czegoś pragnie, to na pewno można to osiągnąć – uważa Ngoma i wie, co mówi, bo taniec to jego pasja. Dzięki niej poczuł się szczęśliwy. Razem z nim wielką moc i radość tańca mogą odkryć też widzowie. Tańczyć może każdy, jeśli tylko chce. Warto poszukać rytmu w sobie – z pomocą Ngomy i jego przyjaciół każdemu uda się odkryć tę pasję w sobie". 

Oto obsada spektaklu: Stary Ngoma: Piotr Zgorzelski, Młody Ngoma: Patryk Kowalski, Mama Słonia: Aleksandra Głogowska, Papuga: Nayu Hata, Małpka: Yu Yumani, Myśliwi: Paweł Wdówka, Piotr Nowak, Kurczak: Stephanie Nabet, Hipopotam: Andrzej Śmiałek, Pies: Robert Bernad, Kot: Nadine de Lumé, Kangur: Emma McBeth oraz pianistka Olga Bilas.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA