poniedziałek, 01 czerwca 2020.
Strona główna > Kultura > Bez Męskiego Grania w Szczecinie. Nie będzie koncertów plenerowych

Bez Męskiego Grania w Szczecinie. Nie będzie koncertów plenerowych

Bez Męskiego Grania w Szczecinie. Nie będzie koncertów plenerowych
Data publikacji: 2020-05-21 18:47
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-21 19:49
Wywietleń: 423 456164

W tym roku po raz pierwszy słynna trasa koncertowa pn. "Męskie Granie" miała zagościć też w Szczecinie. Z niecierpliwością szczecinianie czekali zatem na podanie przez organizatorów daty imprezy w ich mieście, jak też listy wykonawców. Niestety, w czwartek (21 bm.) zarówno organizatorzy trasy, jak też główny sponsor ogłosili, iż nie będzie tradycyjnych koncertów plenerowych w całej Polsce. Wszystkie występy zostały odwołane z powodu pandemii.

"Męskie Granie" odbywa się od dziesięciu lat. Corocznie jest to jedno z największych i najgłośniejszych wydarzeń muzycznych wakacji. Stąd włodarze wielu miast zabiegają o to, by właśnie u nich odbyła się ta impreza. W ub. roku w lipcu i sierpniu zorganizowano w sumie siedem koncertów "Męskiego Grania". Dotąd w różnych edycjach imprezy występowali najbardziej topowi artyści ostatnich lat, choćby Dawid Podsiadło, Organek, Krzysztof Zalewski, Katarzyna Nosowska, O.S.T.R, Maciej Maleńczuk, Kortez, Daria Zawiałow, Brodka, Maria Peszek.

W czwartek otrzymaliśmy komunikat, iż kultowa już trasa koncertowa nie odbędzie się w takiej formie, jak dotychczas: "Ze względu na panującą wciąż epidemię koronawirusa, organizatorzy podjęli bardzo trudną decyzję o rezygnacji z trasy w standardowej formule. Marka Żywiec, sponsor wydarzenia wraz z organizatorem trasy agencją Live, pracuje jednak nad zmianą formy projektu, aby i w tym roku zapewnić miłośnikom Męskiego Grania artystyczne doznania na najwyższym poziomie. Szczegóły zostaną podane już w czerwcu".

W ostatnich tygodniach organizatorzy wraz ze sponsorem zorganizowali kilka koncertów z cyklu "Męskie Granie #wdomu". Artyści związani z festiwalem zaprosili wirtualnie fanów trasy do swoich domów, gdzie zagrali specjalnie dla nich. Byli to m.in. Sorry Boys, Artur Rojek, Mela Koteluk, Daria Zawiałow, Bass Astral x Igo. Niewykluczone, że ci właśnie artyści mieli pojawić się na zaplanowanych wcześniej koncertach plenerowych.

(MON)

Na zdjęciu: w ramach cyklu "Męskie Granie" wystąpił m.in. Dawid Podsiadło.

Komentarze

gwiazdy
Akurat nic nie stracimy.
2020-05-21 19:00:13

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie