czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Kultura > Bez (dobrej) zmiany. Wielkie świętowanie w Teatrze Polskim

Bez (dobrej) zmiany. Wielkie świętowanie w Teatrze Polskim [GALERIA]

Bez (dobrej) zmiany. Wielkie świętowanie w Teatrze Polskim
Data publikacji: 2020-02-23 00:06
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-24 13:16
Wywietleń: 1078 444161

Prawdziwą jubileuszową ucztę przygotowali dla widzów artyści szczecińskiego Teatru Polskiego. Ale nie tylko oni, bowiem na scenie wystąpili też goście specjalni, m.in.: Zenon Laskowik, połowa składu kabaretu Hrabi - Joanna Kołaczkowska i Łukasz Pietsch, Artur Andrus, Henryk Sawka i Michał Kempa.

Blisko czterogodzinne widowisko było jednych z trzech urodzinowych koncertów sceny kabaretowej teatru - Czarnego Kota Rudego. Tytuł każdego z nich to: "U nas bez zmiany, dalej gramy i śpiewamy". Jak żartował dyrektor Adam Opatowicz, 23. urodziny Kota oznaczają kontynuację najlepszych tradycji tej sceny "bez dobrej zmiany".

Podczas sobotniego koncertu zachwycili WSZYSCY artyści, zarówno etatowi Teatru Polskiego, jak i goście. Ot, wspomnieć warto choćby o Oldze Adamskiej w skeczu o wizycie w spa, Michale Janickim w monologu o ... wizycie u urologa, Sylwii Różyckiej, która zachwyciła swoją wersją słynnej "Rebeki", triu - Piotrze Bumaju, Sławomirze Kołakowskim i Olku Różanku - w niezwykłej interpretacji przeboju Andrusa pt. "Królowa nadbałtyckich raf", Olku Różanku z piosenką Nohavicy pt. "Gdy odwalę kitę", niezawodnym Adamie Dzieciniaku w kilku fantastycznych występach, Natalii Brodzińskiej (wnuczce legendy sceny operetkowej Szczecina - Ireny Brodzińskiego), która pokazała sporą skalę swoich możliwość wokalnych czy wreszcie części męskiej ekipy Polskiego w dość zaskakującej (i mocno rozbieranej!) wersji utworu "Radość o poranku", z tekstem Jonasza Kofty.

Jak zawsze zachwycili: kobieta - wulkan energii, czyli Joanna Kołaczkowska, fantastyczny i w znakomitej formie Zenon Laskowik z mocno politycznym programem i świetny Michał Kempa (znany choćby z programu "Szkło kontaktowe"), którego występ był zapewne tylko przedsmakiem niedzielnego show w Teatrze Polskim.

Artur Andrus w przerwie koncertu napisał tekst piosenki o bliskiej wyprowadzce Polskiego na czas rozbudowy teatru (czyli na dwa albo trzy lata) do kilku słów zaproponowanych przez widzów, m.in. konstytucja, komar, rewanż, hipoteka i ... propanotriol. W drugiej części zatem publiczność usłyszała bluesowy, niezwykle dowcipny utwór, w wykonaniu (i to jakim!) Joanny Kołaczkowskiej i Sylwii Różyckiej. Wielkie brawa dla Artura Andrusa!

Warto wspomnieć, że Teatr Polski świętuje urodziny swojej sceny kabaretowej od wtorku (18 bm.), a koniec jubileuszowej fety zaplanowano na 1 marca.

(MON)

Fot. Grzegorz Siwa

Bez (dobrej) zmiany. Wielkie świętowanie w Teatrze Polskim Bez (dobrej) zmiany. Wielkie świętowanie w Teatrze Polskim Bez (dobrej) zmiany. Wielkie świętowanie w Teatrze Polskim Bez (dobrej) zmiany. Wielkie świętowanie w Teatrze Polskim Bez (dobrej) zmiany. Wielkie świętowanie w Teatrze Polskim Bez (dobrej) zmiany. Wielkie świętowanie w Teatrze Polskim Bez (dobrej) zmiany. Wielkie świętowanie w Teatrze Polskim Bez (dobrej) zmiany. Wielkie świętowanie w Teatrze Polskim Bez (dobrej) zmiany. Wielkie świętowanie w Teatrze Polskim Bez (dobrej) zmiany. Wielkie świętowanie w Teatrze Polskim Bez (dobrej) zmiany. Wielkie świętowanie w Teatrze Polskim Bez (dobrej) zmiany. Wielkie świętowanie w Teatrze Polskim

Komentarze

mis
i posluchaj Pana Zenka
2020-02-24 13:10:31
@ Ciecia RP w pigułce
Sięgnij do słownika synonimów, synku, bo nazywanie wszystkiego, co nie pasuje twojemu prezesikowi, lewackim, staje się już nudne.
2020-02-24 00:05:34
Ciecia RP w pigułce
Duszny salonik i lewackie pseudoelity w sosie własnym.
2020-02-23 05:04:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie