Czwartek 06 maja 2021r. 

Benefis niespodzianka Ryszarda Leoszewskiego [GALERIA]

Data publikacji: 2018-11-25 22:17
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-26 18:28
Benefis niespodzianka Ryszarda Leoszewskiego
 

Przyjaciele muzyka Ryszarda Leoszewskiego przygotowali dla niego wielką niespodziankę – benefis z okazji 40-lecia działalności artystycznej. Wydarzenie „Niekończąca się podróż dookoła Ciebie” odbyło się w niedzielę w Teatrze Kana.

Leoszewski - kompozytor, piosenkarz, autor tekstów, twórca audycji radiowych i telewizyjnych- nie krył zaskoczenia i wzruszenia, kiedy zobaczył swoich przyjaciół, którzy przywitali go gromkimi brawami i owacjami na stojąco. Na scenie czekali już na niego przyjaciele gitarzyści. Artysta ze łzami w oczach usiadł na specjalnie przygotowanym tronie i oglądał przygotowane specjalnie dla niego występy – oczywiście w wykonaniu najbliższych mu osób.

Wystąpili m.in.: aktor Teatru Polskiego w Szczecinie Adam Dzieciniak (w stroju rysia) - zaśpiewał „Kopareczkę”; Duet muzyczny Współszycie - wykonał „W przydomowym ogródku”; Konrad Pawlicki - zaśpiewał „Prosto z mostu mówić będę”. Na scenie pojawiły się również Lena Sikora oraz Aleksandra Juchniewicz z Dziecięcej Grupy Artystycznej „Arfik”, której Ryszard Leoszewski jest założycielem. Po ich występie artysta znów zalał się łzami wzruszenia.

Dużym zaskoczeniem – dla widowni oraz Jubilata – był śpiewający występ rysownika Henryka Sawki. - Dokładnie 33 lata temu  z Rychem Leoszewskim byliśmy na promie do Hamburga, na którym występowaliśmy dwa razy. Występowaliśmy, czyli Rysiu siał swoje przebojowe, dansingowe utwory, a ja mówiłem jakieś teksty – wspominał Sawka.

Znany rysownik wspólnie z Aleksandrem Różankiem zaśpiewał do muzyki z utworu Les Champs-Élysées.

Nie zabrakło również życzeń dla muzyka z okazji jubileuszu. Specjalne filmy nagrali Włodzimierz "Basior" Machnikowski i Dariusz "Łoś" Podbereski – prowadzący „Muzyczne Wędrówki Łosia i Basiora” w Radio Gdańsk. Z kolei Andrzej Grabowski przysłał list, w którym podziękował Leoszewskiemu za wspólne nagranie kilkunastu - jeśli nie kilkudziesięciu - piosenek.

Ryszard Leoszewski jest szczecinianinem. Z wykształcenia jest pedagogiem. W latach 80. założył zespół „Sklep z ptasimi piórami”, z którym niedawno obchodził 40-lecie istnienia. Jest Honorowym Ambasadorem Szczecina oraz laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina.

(KaNa)

Fot. Grzegorz Siwa

Komentarze

BJM
2018-11-26 12:11:05
Panie Rysiu,było fantastycznie! Gratulujemy pięknego Jubileuszu, dziękujemy za wspaniałą twórczość oraz piękne wykonania utworów i...prosimy o więcej!!! Dziękujemy za radość śpiewania i bycia z Panem i,,ciocią"Basią naszej wnusi Oli J. Bogusia i Józek
BJ.M
2018-11-26 11:47:02
Panie Rysiu,było fantastycznie!Gratulujemy pięknego Jubileuszu, dziękujemy za cudowną twórczość i...prosimy o więcej!!! Dziękujemy za radość ze śpiewania i bycia z Panem i,,ciocią" Basią naszej wnuczki Oli.Bogusia i Józek
RAF
2018-11-26 11:26:10
Rysiu, piekne, fantastyczne spotkanie, gratuluję jubileuszu, ale najbardziej pieknej muzyki i radości dzieci, rodziców i dziadków. Tak, tak, nam też się udziela. DZIĘKI. Dziadek Romek (Jagody F.)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ