niedziela, 25 sierpnia 2019.
Strona główna > Kultura > Badach i piosenki Zauchy. Wkrótce w filharmonii

Badach i piosenki Zauchy. Wkrótce w filharmonii

Badach i piosenki Zauchy. Wkrótce w filharmonii
Data publikacji: 2019-04-03 20:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-05 12:12
Wywietleń: 447 383905

Już 14 kwietnia w Szczecinie Kuba Badach wykona utwory legendy polskiej sceny muzycznej - Andrzeja Zauchy, w nowych autorskich aranżacjach Jacka Piskorza i swoich. Artysta wystąpi w tutejszej filharmonii.

O tym koncercie K. Badach tak opowiadał: „To moje podziękowanie dla Zauchy. Nie wiem, być może machnąłby ręką zniesmaczony, słysząc słowo „hołd“. To zaszczyt śpiewać jego utwory".

Przypomnijmy, że Kuba Badach to wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny lider zespołu Poluzjanci oraz członek grupy The Globetrotters. Jako dwunastolatek nagrał płytę z kolędami napisanymi specjalnie dla niego przez Wiesława Pieregorólkę, Jerzego Siemasza i Jacka Cygana. W 1996 rozpoczął edukację na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej, której jest absolwentem. Zdobywca nagrody Fryderyk 2011 i 2012 w kategorii „wokalista".

O swojej edukacji muzycznej tak artysta mówi w niedawnym wywiadzie dla „Kuriera Szczecińskiego": „Pierwszym pomysłem była kompozycja i aranżacja na Akademii Muzycznej w Katowicach, a to, że poszedłem na wokal, było kwestią przypadku. Ale nie żałuję. Nie wyobrażam sobie teraz życia bez muzyki, bez tego ciągłego dążenia, żeby wiedzieć więcej, wspiąć się szczebelek wyżej. Nie mówię tu o karierze, bo kariera to dla mnie efekt uboczny. Sukces to też efekt uboczny, który czasami może się pojawić, gdy pogłębiamy swoją pasję. Muzyka jest moją pasją. A sukcesem jest to, że ludzie chcą się ze mną spotykać, kupują bilety na koncerty, mam grono słuchaczy, którzy cenią to, co robię".

Bilety na szczeciński koncert, w cenach: 99 zł (strefa C), 129 zł (strefa B), 149 zł (strefa A), dostępne na: www.bilety.fm, www.eventim.pl/goodtaste oraz w sklepach sieci Empik i Media Markt.

(MON)

Fot. Szymon Świętochowski

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy należy rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie