wtorek, 26 maja 2020.
Strona główna > Kultura > Artyści dla personelu medycznego. W poniedziałek premiera teledysku

Artyści dla personelu medycznego. W poniedziałek premiera teledysku

Artyści dla personelu medycznego. W poniedziałek premiera teledysku
Data publikacji: 2020-03-29 19:18
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-18 20:35
Wywietleń: 1714 449310

Około 80 osób wzięło udział w nagraniu piosenki będącej podziękowaniem i wsparciem dla personelu medycznego szpitala na ul. Arkońskiej w Szczecinie. To utwór grupy Hey - "Moja i twoja nadzieja". W poniedziałek (30 marca) odbędzie się oficjalna premiera teledysku do tej piosenki. Jednocześnie artyści, którzy wzięli udział w nagraniu, namawiają do finansowego wsparcia szpitala i wpłat na zakup respiratora.

Akcję nagrania piosenki wymyślił Marcin Jarczyński. To było niespełna dwa tygodnie temu. Najpierw chciał nagrać piosenkę - hymn "We are the world", ale w końcu zdecydowano się na polski utwór - grupy Hey pochodzącej ze Szczecina. Pomysł szczecinianina mógł się wydawać nieco szalony. Wszyscy muzycy oraz wokaliści nie mogli się bowiem spotkać w studiu nagraniowych, ale musieli pozostać w domu, stosując się do zaleceń medycznych autorytetów. Nagrania mogły być zatem realizowane tylko telefonami komórkowymi. Z dnia na dzień przybywało osób, które zgłosiły chęć zaangażowania się w akcję, mającą być podziękowaniem dla bohaterów ze służby zdrowia. Producentem muzycznym nagrania został Krzysztof Baranowski, pianista i kierownik muzyczny Teatru Polskiego.

Ponad pięćdziesiąt chórzystek

Dyrygentka Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie, Sylwia Fabiańczyk - Makuch mówi, że kiedy dostała propozycję, by dołączyć do akcji, od razu się zdecydowała. Ponad pięćdziesiąt chórzystek tej grupy wzięło udział w nagraniu.

- To ważne, by wesprzeć personel medyczny. Takie działania symboliczne są ogromnie istotne - mówi dyrygentka. - Dla nas było to trudniejsze zadanie i bardziej karkołomne niż dla wokalistów, z których pewnie wielu ma doświadczenie w nagrywaniu się solistycznym. Tymczasem chór nagrywa się zwykle całą grupą, a tutaj trzeba było się usłyszeć indywidualnie. Do aranżacji Krzysztofa Baranowskiego my dołożyliśmy swoją, bo chór rządzi się przecież swoimi prawami. Napisał ją dla nas Przemek Skuz i był to aranż na chór żeński. Przed nagraniem były oczywiście próby on line. Dziewczyny nagrywały piosenkę telefonami, co dla mnie jest cały czas szokiem, bo efekt jest zaskakująco dobry. Jeszcze nie słyszałam utworuw całości, ale myślę, że w tej przestrzeni muzycznej jesteśmy tłem wzmacniającym efekt.

Trwa montowanie teledysku

Obecnie trwa montowanie teledysku z domowych wykonań szczecińskich artystów.

- Jeśli wszystko dobrze pójdzie, w poniedziałek nastąpi premiera teledysku. Mam nadzieję, że doda otuchy tym wszystkim, którzy walczą o nasze zdrowie i życie. Narażając się na zakażenie koronawirusem - dodaje pomysłodawca akcji. - Szczecińscy artyści chcą podziękować całej branży medycznej, bić pokłony i ogromne, głośne brawa.

Oto osoby, które wzięły udział w nagraniu: Krzysztof Baranowski, Maciej Kazuba, Arek Martinka, Wojtek Wójcicki, Maria Radoszewska, Kuba Fiszer, Paweł Grzesiuk, Ryszard Leoszewski, Damian Rybicki, Marcin Jarczyński, Michał Grobelny, Kasia Buja Kazuba, Olga Adamska, Sylwia Friday, Gosia Lipka, Sylwia Różycka, Hubert Biczkowski, Maria Radoszewska, Maya Koterba, Kasia Olczykowska, Maciej Łagodziński, Olek Różanek, Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk- Makuch, Ola Andrukajtis, Sylwia Kowalczyk, Andrzej Ulhurski, Aneta Todorczuk, Bartosz Utracki, Marcin Mazurek, Radosław Napierała.

Teledysk to dzieło Flostudia, a mastering wykonał Marek Dulewicz z firmy Embryo Nagrania z Łodzi.

***

Oto oficjalny numer konta do wpłat w szpitalu przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie. Wpłaty z tytułem "darowizna" można przekazywać na numer konta: Bank PEKAO S.A. 90 1240 6292 1111 0010 7358 5182.

(MON)

Artyści dla personelu medycznego. W poniedziałek premiera teledysku Artyści dla personelu medycznego. W poniedziałek premiera teledysku Artyści dla personelu medycznego. W poniedziałek premiera teledysku

Komentarze

Dacjan
Szkoda, ze zabrakło Piotra Banacha i Kasi Nosowskiej
2020-03-31 05:49:46
respiratory...
Bp. Ryś w diecezji łódzkiej kupił dwa respiratory i wezwał wiernych do zbiórki (w jeden dzień 900 tys.!), nasz(?) Arcypasterz nawołuje do korzystania ze święconej wody i Komunii do ust... Można naszą diecezję dołączyć do łódzkiej?... A ARTYŚCI BRAWO!!!
2020-03-29 19:50:30

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie