poniedziałek, 10 sierpnia 2020.
Strona główna > Kultura > Artur Daniel Liskowacki i „Brzuch Niny Conti”

Artur Daniel Liskowacki i „Brzuch Niny Conti” [GALERIA]

Artur Daniel Liskowacki i „Brzuch Niny Conti”
Data publikacji: 2019-11-15 10:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-18 15:07
Wywietleń: 883 427808

Artur Daniel Liskowacki, nasz redakcyjny kolega, w Domu Kultury 13 Muz promował swoją najnowszą książkę, zbiór esejów zatytułowany „Brzuch Niny Conti”. Bohdan Zadura tak powiedział o tej pozycji: "O czymkolwiek pisze Artur Daniel Liskowacki – o teatrze, filmie, literaturze i życiu literackim, o Szczecinie czy Oborach, otoczeniu gabinetu proktologa w przychodni zdrowia, brzuchomówstwie, poezji Piotra Szewca, prozie Romana Bratnego – jest w tym ironia. „Ironia – ładne imię dla paskudnej dziewczynki”. Zmysłowi obserwacji, erudycji, rozległości skojarzeń towarzyszy świadomość języka, którym pisze, którym myśli, i to nadaje jego tekstom szczególną dynamikę, szczególny rytm. Umie być bardzo dowcipny i krytyczny, i nie boi się być poważny, melancholijny i ciepły” .

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Artur Daniel Liskowacki i „Brzuch Niny Conti” Artur Daniel Liskowacki i „Brzuch Niny Conti” Artur Daniel Liskowacki i „Brzuch Niny Conti” Artur Daniel Liskowacki i „Brzuch Niny Conti” Artur Daniel Liskowacki i „Brzuch Niny Conti” Artur Daniel Liskowacki i „Brzuch Niny Conti”

Komentarze

Piotr Wójcicki
@ali Na pewno dłużej niż twój wpis. :P
2019-11-18 15:01:15
ali
Szkoda drzew na papier. Drzewa przetrwają setki lat, a ta książka tydzień?
2019-11-17 19:24:24
@Piotr Wójcicki
"dokształcić się"? w kontekście tego co napisałem albo będzie Pan precyzyjniejszy albo potraktuje Pańska sugestię jako dość specyficzną onomatopeje... I by pozostać blisko ulubionego przez redaktora ADL obszaru sympatii politycznych sparafrazuje premier Kopacz - "kotlecik ani świeży ani smaczny"
2019-11-17 14:43:18
Piotr Wójcicki
@Marek Powtarzasz się
2019-11-16 12:53:38
mArek
Kto to będzie czytał???? autor i jego rodzina i też chyba nie cała...
2019-11-16 11:18:39
Piotr Wójcicki
Jeżeli dla ciebie Liskowacki to tylko "prowincjonalny felietonizm", to polecam dokształcić się.
2019-11-16 10:22:50
@Piotr Wójcicki
podziwiam cię, pierwszy raz w życiu spotykam tak żarliwego wyznawcę prowincjonalnego felietonizmu...
2019-11-15 19:27:11
Może kiedyś i mój brzusio opiszą. Jest uroczy.
Publiczność murowana.
2019-11-15 19:24:44
- spokojnie "panie Zielonka", bo na Gnojnej..
- promocję to mam w "biedrze" i nie nabieram się na "weź trzy zapłacisz za dwa". Czytam także np. "Policzek z pazurkami", czytałem także "tatę" - klasa o niebo....
2019-11-15 14:49:47
Piotr Wójcicki
No i znowu odezwało się dwóch ,którzy nie wiedzą, ale powiedzą. Trzeba było przyjść na promocję, to zobaczylibyście publiczność, a nie wypisywali głupoty.
2019-11-15 14:20:19
czepiasz się
- dwóch kolegów i dwie koleżanki to nie publiczność?.... Chciał(a)byś, aby RODO nałożył karę za pokazywanie wizerunku bez zgody ?
2019-11-15 13:17:31
:(
Widać, że publiczność nie dopisała, skoro nie ma jej żadnego zdjęcia.
2019-11-15 11:36:25