Poniedziałek 28 listopada 2022r. 
REKLAMA

Arcydzieła impresjonizmu w Szczecinie

Data publikacji: 2016-02-22 22:56
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:42
Arcydzieła impresjonizmu w Szczecinie
 

Po Rembrandcie i holenderskich mistrzach, szczecińskie Muzeum Narodowe przygotowało dla wielbicieli malarstwa kolejną gratkę: wystawę francuskich impresjonistów. Już od piątku podziwiać można będzie płótna Moneta, Delacroixa czy Renoira! Wystawa zostanie u nas do maja.

- Kolekcja jest podzielona dwie części - wyjaśnia Steen Heidemann, kurator wystawy i sekretarz zbiorów. - Ta stała jest eksponowana we Francji, druga podróżuje po świecie. „Malarze Normandii" pokazują tworzenie się impresjonizmu i rozwój tego kierunku. Są tu dzieła najwybitniejszych artystów, ale są też obrazy malarzy mniej znanych, mających przez całe życie jednego mecenasa, skupującego ich prace. Warto zwrócić uwagę na kolory: Normandia jest regionem, w którym bardzo dużo pada, stąd też tak wiele w tych dziełach szarości.

Do Szczecina przyjechało 79 obrazów, autorstwa 32 artystów. W poniedziałek, obrazy wyciągane były z drewnianych skrzyń i przygotowywane do zawieszenia na ścianach Wernisaż zaplanowany jest na piątek, 26 lutego, na godz. 17. Wystawa „Malarze Normandii" powisi w muzeum do 22 maja. ©℗

(kas)

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA