piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Anioły Solidarności. Zwycięża kolor zielony

Anioły Solidarności. Zwycięża kolor zielony

Anioły Solidarności. Zwycięża kolor zielony
Data publikacji: 2017-10-27 21:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-29 08:41
Wywietleń: 898 298583

Dniem Dobrych Praktyk zakończył się w Szczecinie doroczny Tydzień Społeczny, mający w tym roku ogólne hasło „Szukamy Prawdy”. Statuetka Anioł Solidarności Społecznej trafiła do Arkadiusza Oryszewskiego, prezesa Szczecińskiego Stowarzyszenia „Feniks”.

Tegoroczne debaty Tygodnia Społecznego, organizowane w Muzeum Narodowym, klasztorze Dominikanów, Operze na Zamku i Studiu S-1 Polskiego Radia Szczecin, poświęcone były poszukiwaniu prawdy o wolności w sztuce, prawdy o Kościele, Polsce, Europie.     
Uczestniczyli w nich m.in. Krzysztof Zanussi, prof. Adam Rotfeld, przedstawiciele różnych Kościołów, znani dziennikarze, naukowcy.

Debata Dnia Dobrych Praktyk odbyła się w Ratuszu Staromiejskim. O swoich doświadczeniach w organizowaniu pomocy społecznej i pracy z osobami bezrobotnymi i bezdomnymi mówili: Sławomir Nitek, związany z siecią handlową Netto, Agata Wilińska-Onyśko, pedagog i socjolog, współzałożycielka Klastra E-Biznesu Pomorza, inicjatorka działań na rzecz włączania osób z niepełnosprawnością intelektualną i podopiecznych instytucji pomocy społecznej do otwartego rynku pracy, oraz Błażej Strzelczyk, dziennikarz działu „Wiara” i redaktor wydania internetowego „Tygodnika Powszechnego”, współtwórca krakowskiej akcji „Zupa na Plantach”, mieszkaniec domu dla bezdomnych, założonego przez Wspólnotę Chleb Życia w Medyni Głogowskiej pod Rzeszowem.

Na zakończenie debaty ogłoszono, że statuetkę Anioł Solidarności Społecznej otrzymał w tym roku Arkadiusz Oryszewski, absolwent pracy socjalnej i zarządzania organizacją społeczną na Uniwersytecie Szczecińskim, od 13 lat związany ze Szczecińskim Stowarzyszeniem Feniks, od 2006 r. jego prezes. Stowarzyszenie, które działa na terenie gmin Szczecin i Police, powstało piętnaście lat temu jako reakcja na gwałtowny wzrost liczby bezdomnych w Szczecinie. W swojej siedzibie przy ul. Zamkniętej 5 prowadzi całoroczne schronisko dla bezdomnych, stołówkę i Pogotowie Zimowe. Prowadzi też schronisko dla bezdomnych w Policach, gromadzi wolontariuszy, a co roku przed 1 listopada porządkuje groby bezdomnych na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

* * *

W czasie Tygodnia Społecznego Enea prowadziła internetowy sondaż samopoczucia mieszkańców Szczecina, którego rezultaty uwidaczniano w kolorach oświetlenia hali Arena, wieży zamku i budynku Enei. Najwięcej głosujących (76 proc.!) wybrało kolor zielony, czyli nastrój dobry i bardzo dobry, 18 proc. - kolor niebieski, czyli nastrój - powiedzmy - neutralny, a tylko 6 proc. - kolor czerwony, czyli nastrój... (nie mówmy, jaki).     

(b.t.)

Fot. Grzegorz Siwa

Anioły Solidarności. Zwycięża kolor zielony

Komentarze

koleżanka
Mirelka i tak jesteś brzydka a teraz jeszcze skóra na tobie wisi. A ci faceci w długich sukienkach to kto ? Brawo Radowo. Pozdrawiam Dankę "dziobatą"
2017-10-28 20:45:54
'
Dobrze, że burmistrz nie został nagrodzony w kategorii zmian barw politycznych, tak a propos kolorów.
2017-10-27 21:39:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy