piątek, 05 marca 2021r.

Andrzej Szpak w sobotę wieczorem w „The Voice Senior”. Wiemy, co zaśpiewa!

Data publikacji: 2021-01-23 17:46
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-23 17:59
Andrzej Szpak w sobotę wieczorem w „The Voice Senior”. Wiemy, co zaśpiewa!
Fot. Ryszard Pakieser  

Ci z Państwa, którzy nie mogli się doczekać, by obejrzeć szczecinianina Andrzeja Szpaka w programie pt. „The Voice Senior” w TVP2, w sobotę (23 stycznia) mogą zasiąść przed telewizorami. O godz. 20 rozpoczną dwa odcinki konkursu, a w jednym z nich wystąpi właśnie reprezentant Szczecina. Będą to ostatnie, w tej edycji programu, tzw. "Przesłuchania w ciemno". Czy Andrzej Szpak zaczaruje jurorów swoją wersją piosenki "Oh, Pretty Woman" Roya Orbisona? Trzymamy za to kciuki!

"The Voice Senior" to program telewizyjny typu talent show, emitowany na antenie TVP2 od grudnia 2019. Biorą w nim udział osoby powyżej 60 roku życia. Szczecinianin dostał się do programu mimo ogromnej konkurencji, bo w castingach brało udział pół tysiąca osób, natomiast wybrano zaledwie kilkudziesięciu uczestników. Trenerami show są: Andrzej Piaseczny, Alicja Majewska, Izabela Trojanowska i Witold Paszt.

Kim jest Andrzej Szpak?

Andrzej Szpak jest jednym ze współtwórców szczecińskiej sceny rockowej lat 60., niegdyś grał w zespole MY, współpracował z Kwartetem Warszawskim, a w Szwecji – z muzykami zespołów Czerwono-Czarni, Niebiesko-Czarni i ABC. Od ponad 50 lat kieruje zespołem Andy Scamps Orchestra. W 2020 roku ukazała się książka autorstwa A. Szpaka pt. „Muzyczny Szczecin lat 60.”, w której artysta tak pisał o tradycjach artystycznych w rodzinie: „Urodziłem się w Szczecinie. Mama w latach 50. była cenioną solistką chórów wojskowych. Do dzisiaj pamiętam, jak stała na scenie i z towarzyszeniem kilkudziesięcioosobowego męskiego chóru, śpiewała pieśni wojskowe. Starszy brat był pianistą i wyśmienitym akordeonistą, młodszy grał na wiolonczeli, a ja uczyłem się grać na skrzypcach i na fortepianie”.

(MON)

Oto zwiastuny sobotniego programu The Voice Senior:

PRZECIEK 💯

#PRZECIEK 💯 Z dedykacją dla wspaniałych DZIADKÓW! 🧡 Kogo Andrzej Szpak zaczaruje swoim wykonaniem OH, PRETTY WOMAN? Oglądajcie w sobotę o 20:00.

Opublikowany przez The Voice Senior TVP Piątek, 22 stycznia 2021

 

 

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ