sobota, 15 sierpnia 2020.
Strona główna > Kultura > Agata, która nie chce być Wandą. Przedświąteczne spotkanie ze znakomitą aktorką

Agata, która nie chce być Wandą. Przedświąteczne spotkanie ze znakomitą aktorką [GALERIA]

Agata, która nie chce być Wandą. Przedświąteczne spotkanie ze znakomitą aktorką
Data publikacji: 2019-12-23 21:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-24 11:28
Wywietleń: 3513 435183

Znakomita aktorka, Agata Kulesza, była gościem poniedziałkowego (23 grudnia) spotkania w szczecińskim "Sorrento". Była zatem okazja do powspominania czasów, kiedy to artystka mieszkała jeszcze w Szczecinie i uczęszczała do tutejszego V LO. Jak mówiła, ciągle czuję się szczecinianką, mimo iż w Warszawie mieszka większą część swojego życia.

- Kiedy wyjeżdżałam na studia do szkoły aktorskiej, zakładałam, że po ich ukończeniu wrócę do Szczecina i będę tu grała w teatrze - mówiła A. Kulesza. - Moja mama z kolei twierdzi, że już wtedy czuła, iż ja już nie wrócę do Szczecina. Tak mi się życie poukładało, że w Warszawie dostałam pracę i dlatego tam zostałam.

Aktorka opowiadała, że decyzję o zdawaniu go szkoły aktorskiej podjęła w drugiej klasie liceum.

- Dwie albo trzy klasy wyżej w mojej szkole był Wojtek Brzózka, który dostał się do szkoły aktorskiej. Nam wszystkim wydawało się wtedy, że on dokonał czegoś niemożliwego - wspominała aktorka. - Panowało bowiem przekonanie, że jeśli nie jest się z rodziny aktorskiej albo nie ma się znanego nazwiska, nie ma szansy dostać się do szkoły aktorskiej. Dlatego miałam też plan B w razie, gdybym nie dostała się na te studia. Złożyłam papiery na germanistykę w Poznaniu. W liceum byłam w trudnej klasie - matematyczno- fizycznej z poszerzonym niemieckim. Z matmą i fizą było u mnie niezbyt dobrze. Fizyk patrzył na mnie z politowaniem, ale potem się ucieszył, że chcę iść do szkoły aktorskiej i nie będę go nigdzie dalej kompromitować swoimi brakami z fizyki. Dobra byłam za to z niemieckiego i polskiego. Mówiono o mnie: "Ta młodsza Kuleszanka jest zdolna, ale leniwa", bo o trzy lata starsza siostra była prymusem. Ja za to byłam taka mocno działająca, społecznie rozbuchana. Jak trzeba było pójść po banany do Hali Piastowskiej albo do apteki, to byłam zwalniana z lekcji, bo było wiadomo, że to ogarnę. Byłam też dobra w robieniu gazetek ściennych. Z sentymentem wspominam szkołę i moich kolegów. Jestem z nich dumna, bo wielu z nich poszło na studia do Berlina, są świetnie wykształconymi ludźmi, pracują w fantastycznych zawodach.

Agata Kulesza przyjechała do Szczecina na święta do rodziców. Jak mówiła na spotkaniu w Sorrento, jak dotąd co roku udaje się jej w tym okresie przyjeżdżać do rodzinnego miasta, mimo wielu obowiązków zawodowych. Ostatnio bowiem grała m.in. w Rumunii w rosyjskojęzycznym filmie o tancerzach tanga, w polskim westernie, a być może wkrótce wystąpi w nowozelandzkiej produkcji oraz w nowym filmie Pawła Pawlikowskiego, twórcy "Idy" oraz "Zimnej wojny". 

- Paweł szykuje jakiś nowy film, ale jest bardzo tajemniczy i nie wiem jaka to będzie produkcja - mówiła aktorka. - Już mu nawet mówiłam, że jak będzie pisał moją postać, to ja nie chcę mieć na imię Wanda. U niego w filmach zawsze bowiem gram Wandę...

(MON)

Fot. Marta Teszner

Agata, która nie chce być Wandą. Przedświąteczne spotkanie ze znakomitą aktorką Agata, która nie chce być Wandą. Przedświąteczne spotkanie ze znakomitą aktorką Agata, która nie chce być Wandą. Przedświąteczne spotkanie ze znakomitą aktorką Agata, która nie chce być Wandą. Przedświąteczne spotkanie ze znakomitą aktorką Agata, która nie chce być Wandą. Przedświąteczne spotkanie ze znakomitą aktorką Agata, która nie chce być Wandą. Przedświąteczne spotkanie ze znakomitą aktorką Agata, która nie chce być Wandą. Przedświąteczne spotkanie ze znakomitą aktorką Agata, która nie chce być Wandą. Przedświąteczne spotkanie ze znakomitą aktorką Agata, która nie chce być Wandą. Przedświąteczne spotkanie ze znakomitą aktorką Agata, która nie chce być Wandą. Przedświąteczne spotkanie ze znakomitą aktorką Agata, która nie chce być Wandą. Przedświąteczne spotkanie ze znakomitą aktorką Agata, która nie chce być Wandą. Przedświąteczne spotkanie ze znakomitą aktorką Agata, która nie chce być Wandą. Przedświąteczne spotkanie ze znakomitą aktorką Agata, która nie chce być Wandą. Przedświąteczne spotkanie ze znakomitą aktorką Agata, która nie chce być Wandą. Przedświąteczne spotkanie ze znakomitą aktorką

Komentarze

OK
Pesele jakby trochę z cyklu Bal starej płyty...
2019-12-24 10:38:02
gosc
hałas mieszkancom w okolicy nie przeszkadzał? na sylwestra nie protestuja ?
2019-12-24 09:33:58
Ewa
Sorrento?To już Sorrento nie przeszkadza?Radny aktywizował się w sprawie Sorrento a tutaj takie energetyczne spotkanie
2019-12-24 09:16:23
JJ
To ta co meza tlukla? :D https://kobieta.wp.pl/agata-kulesza-nie-pojawila-sie-w-sadzie-maz-oskarzyl-ja-o-nekanie-6401667849468033a
2019-12-24 09:13:35
:)
Trochę aktorów urodziło się w Szczecinie, ale nie wszyscy to podkreślają, więc tym bardziej ceni się przywiązanie do rodzinnego miasta.
2019-12-24 08:12:40
Wielbiciel
Jak bardzo żałuję,że nie było mnie w Szczecinie :(
2019-12-23 23:33:34

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Iluminacje Szczecin 2020

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie