Wtorek, 30 maja 2023 r. 
18 szczecin
REKLAMA

Aga Zaryan z poezją Sary Teasdale w Przecławiu

Data publikacji: 22 maja 2023 r. 13:09
Ostatnia aktualizacja: 22 maja 2023 r. 13:09
Aga Zaryan z poezją Sary Teasdale w Przecławiu
 

Aga Zaryan wystąpi 23 maja w Przecławiu, by zaprezentować materiał ze swojej najnowszej płyty „Sara”. Inspiracją dla powstania albumu stała się twórczość wybitnej amerykańskiej poetki Sary Teasdale.

Twórczość Agi Zaryan to kontynuacja tradycji legendarnych dokonań wokalistek jazzowych. Światowe uznanie zawdzięcza wyjątkowemu stylowi, z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu. Jako pierwsza polska artystka wydawała płyty pod szyldem legendarnej wytwórni Blue Note Records z Nowego Jorku. Tym samym dołączyła do takich nazwisk jak Norah Jones, Nina Simone, Miles Davis czy Bobby McFerrin.

Na swoją ostatnią płytę Aga Zaryan wybrała bliskie jej sercu wiersze Sary Teasdale, poetki żyjącej na przełomie XIX I XX wieku. Sara była jedną z najbardziej uznanych i popularnych za jej życia poetek. Została uhonorowana w 1918 roku nagrodą Pulitzera w dziedzinie poezji – Love Songs. Była to pierwsza nagroda przyznana w tej kategorii.

Muzyka Agi na najnowszym albumie jest niezwykle intymna. Przenosi słuchacza w świat wysublimowanej harmonii i nietuzinkowych melodii. Ciepłemu brzmieniu głosu artystki towarzyszy dwóch wybitnych gitarzystów, Szymon Mika i David Dorůžka, którzy napisali piosenki na album Agi. Muzycy grają na kilku rodzajach gitar, bawiąc się różnorodnością brzmień. Koncert odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu we wtorek 23 maja na godz. 19. Bilety do nabycia w serwisie www.bilety.fm oraz kasie GOKSiR - z Kołbaskowską Kartą Mieszkańca taniej.

(wk)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA