czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > A może do kina?

A może do kina?

A może do kina?
Data publikacji: 2017-07-28 12:02
Wywietleń: 794 283046

Miłośnicy kina nie mogą narzekać na brak nowych filmów, bowiem na ekrany kin wchodzi właśnie kilka tytułów. W Szczecinie będzie można będzie też obejrzeć ciekawe filmy dokumentalne oraz animacje dla dzieci. 

W kinie „Pałacowym" w INKU (al. Wojska Polskiego 90) w piątek odbędzie się szczecińska premiera dokumentu, który objechał już wiele festiwali filmowych - „21 x Nowy Jork" Piotra Stasika (o godz. 18.30). To próba zmierzenia się z problemami kondycji współczesnego człowieka w oparciu o opowieści 21 bohaterów spotkanych w nowojorskim metrze.

W tym samym dniu „Pałacowe" zaprasza, o godz. 20, na pokaz filmu dokumentalnego „Ostatni w Aleppo". Obraz przedstawia pracę wolontariuszy Białych Hełmów, którzy przeszukują gruzy zniszczonego syryjskiego miasta, w poszukiwaniu żywych osób.

W Multikinie i Heliosie od piątku będzie można obejrzeć film „Atomic Blonde" z Charlize Theron i „Wojnę o Planetę Małp". W pierwszym jest czas zimnej wojny, a brytyjska agentka zostaje przerzucona do komunistycznego Berlina w celu odnalezienia zabójców swojego partnera i odzyskania listy podwójnych agentów. W drugim Cezar i jego małpy uwikłane zostają w zbrojny konflikt z armią ludzi, na czele której stoi bezwzględny Pułkownik. Małpy ponoszą straszliwe straty, podczas gdy Cezar zmaga się z mrocznymi instynktami i wyrusza w drogę, by pomścić swych pobratymców.

Wspomniane kina proponują również, dla dzieci, film animowany pt. „Mała Wielka Stopa". O czym jest ta opowieść? Oto Adam jest zwyczajnym, trochę nieśmiałym nastolatkiem. Pewnego dnia wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu dawno zaginionego taty. Nie spodziewa się, że już wkrótce odkryje pewien włochaty rodzinny sekret. Otóż jego tata jest potomkiem legendarnego Yeti i od lat mieszka w puszczy.

Film dokumentalny „Kedi – sekretne życie kotów” dotąd można było obejrzeć w Szczecinie tylko na kilku pokazach przedpremierowych, a teraz pojawi się premierowo na ekranie Multikina i Pioniera. Przewodnikami po kocim życiu w filmie, ale też po Stambule, są: Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba i Cwaniak. Widz ma zatem okazję obejrzeć z bliska ich codziennie przygody, długie wędrówki i spotkania z mieszkańcami. Koty są tu niezależne i wolne, zaglądają do sklepów, kawiarni i mieszkań.

We wspomnianym Pionierze będzie też można obejrzeć premierowo film pt. „Wilde Maus". Oto Georg jest pewnym siebie dziennikarzem jednej z wiedeńskich gazet. Jest uwielbiany, a równocześnie wywołuje strach, jak przystało na znanego krytyka muzycznego o ostrym piórze. Ale nagle zostaje ofiarą zwolnień grupowych. Zamiast jednak powiedzieć o tym młodej żonie, której myśli obecnie koncentrują się na pragnieniu urodzenia dziecka i pilnowaniu kolejnych owulacji, Georg zamierza się zemścić na byłym szefie.

(MON)

Na zdjęciu: W kinach czeka na widzów kilka ciekawych filmów dokumentalnych, w tym „21 x Nowy Jork".

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy