sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Zmarła Janina Paradowska

Zmarła Janina Paradowska

Zmarła Janina Paradowska
Data publikacji: 2016-06-29 22:41
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-01 09:13
Wywietleń: 2612 141406

Należała do osób najsilniej kształtujących opinię publiczną w Polsce, była słuchana wśród polityków wszystkich opcji – mówił PAP o zmarłej Janinie Paradowskiej redaktor naczelny „Polityki” Jerzy Baczyński. – Podziwiałem ją za pracowitość – powiedział Piotr Zaremba z „wSieci”.

Janina Paradowska zmarła w Warszawie w nocy z wtorku na środę. Miała 74 lata.

– Jej politycy się bali, z jej opiniami się liczyli, próbowali na jej opinie wpływać. Przez wiele lat była pierwszą damą polskiej publicystyki politycznej – zaznaczył Baczyński.

Jak ocenił, Paradowska miała szczególną metodę pracy dziennikarskiej, która polegała na tym, że z mnóstwem osób rozmawiała, ale ich nie cytowała. Podkreślała, że dla niej najważniejsze jest zaufanie osób, z którymi rozmawia. – Miała setki takich źródeł. Przypadkowo dowiadywaliśmy się, że jest po kolejnej rozmowie z premierem, marszałkiem sejmu, ministrami – wspominał naczelny „Polityki”.

– Podziwiam (…) niesłychaną pracowitość Janiny Paradowskiej i to, że do samego końca była osobą bardzo ciężkiej dziennikarskiej pracy – powiedział wicenaczelny tygodnika „wSieci” Piotr Zaremba. – Mimo że była kimś z dziennikarskiego parnasu, kto mógłby już spocząć na laurach, starała się zawsze być przy wszystkich najważniejszych wydarzeniach i rozmawiać na bieżąco z ich uczestnikami – dodał.

Publicysta Rafał Ziemkiewicz zaznacza, że prywatnie nie znał Paradowskiej, a w mediach też stykał się z nią rzadko. – Ceniłem jej profesjonalizm – to, że zawsze wiedziała, w jakiej ustawie co jest napisane, na jakim etapie jest jaki projekt – mówi Ziemkiewicz. – Natomiast politycznie wybrała stronę, z którą w najmniejszym stopniu się nie identyfikowałem – dodaje.

Paradowska sama o sobie pisała, że jest „z urodzenia i sentymentu krakowianką, wychowaną na Piwnicy pod Baranami”. (pap)

Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Komentarze

replay
No proszę Kurier cenzuruje wpisy - artykuł o zgonie pani Janiny tyle już wisi na stronie Kuriera i nie ma jeszcze żadnej opinii !! Czego się boicie - prawdy o tej pani ???
2016-07-01 08:45:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy