czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Kraj > Zmarł aktor Paweł Królikowski

Zmarł aktor Paweł Królikowski

Zmarł aktor Paweł Królikowski
Data publikacji: 2020-02-27 14:48
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-28 12:55
Wywietleń: 571 444985

Nie żyje Paweł Królikowski - znany aktor i prezes Związku Artystów Scen Polskich. W ostatnich miesiącach zmagał się z chorobą neurologiczna i od grudnia przebywał w szpitalu.

Paweł Królikowski urodził się w 1961 r. w Zduńskiej Woli. Ukończył studia na krakowskiej filii Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Karierę aktorska rozpoczynał na deskach teatrów w Łodzi i Wrocławiu. Na szklanym ekranie wystąpił w przeszło 60 filmach i serialach. Widzom najbardziej zapadł w pamięci rolą Kusego, w którego przez ponad 10 lat wcielał się w serialu TVP "Ranczo". Aktora za pośrednictwem mediów społecznościowych pożegnał jego syn - Antoni Królikowski.

 

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński przypomniał, że aktor otrzymał Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Aktor od 16 kwietnia 2018 roku był prezesem Związku Artystów Scen Polskich.

W 13. edycji programu rozrywkowego Polsatu „Twoja twarz brzmi znajomo” jurora Pawła Królikowskiego ma zastąpić zwycięzca poprzedniej edycji Adam Strycharczuk. Youtuber wspominał aktora i czas, który z nim spędził w programie.

– Gdy dostałem propozycję wzięcia udziału w programie jako juror, wiedziałem już o problemach zdrowotnych Pawła. Zacząłem myśleć o tym, czy widzowie dobrze mnie odbiorą. Czy nie zaczną mówić, że wcisnąłem się na miejsce Pawła – tłumaczy w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle Adam Strycharczuk. Mimo początkowych wątpliwości youtuber zdecydował się zostać jurorem 13. edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Nie chciał bowiem rezygnować z szansy rozwoju, która może pomóc mu w dalszej karierze.

– Pomyślałem sobie, że Paweł zawsze bardzo mnie wspierał. W trakcie programu dawał mi miłe komentarze. Doszedłem do wniosku, że z pewnością chciałby, żebym godnie go reprezentował i spróbował nowego doświadczenia. Z tą pozytywną myślą przystąpiłem do realizacji zadania – mówił w poniedziałek. – Paweł to był naprawdę niezły ancymon w trakcie edycji, w której brałem udział. Bardzo mi się podobało, że często miał swoje zdanie. Kiedy pozostali jurorzy zgadzali się ze sobą, Paweł zaskakiwał i mówił: „Nie podobało mi się”. Paweł celnie wyrażał swoją opinię na podstawie przeżywanych głęboko emocji. To pokazywało, że bardzo mocno przeżywa nasze występy. Mam bardzo miłe wspomnienia z ocenami Pawła, nawet z tymi gorszymi. Mówił mi: „Dwa to też jest dobra ocena”.

(ip)

Fot. Wikipedia (licencja:  CCA-Share Alike 2.0 Generic)

Film: Newseria

Komentarze

xxx
Igor z pitulla
2020-02-27 16:10:23
Bardzo smutna wiadomość
Spoczywaj w pokoju
2020-02-27 15:46:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie