sobota, 29 lutego 2020.
Strona główna > Kraj > Zlikwidowali sieć agencji towarzyskich – „mieszkaniówek”

Zlikwidowali sieć agencji towarzyskich – „mieszkaniówek” [GALERIA]

Zlikwidowali sieć agencji towarzyskich – „mieszkaniówek”
Data publikacji: 2020-01-24 21:46
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-28 12:15
Wywietleń: 953 439653

CBŚP zatrzymało 7 osób podejrzanych o czerpanie korzyści z działalności sieci agencji towarzyskich. W wyniku akcji zlikwidowano 19 agencji -"mieszkaniówek", z których miesięczny utarg, po odliczeniu kosztów funkcjonowania, mógł wynosić nawet 80 tys. zł, a rocznie mógł dochodzić do blisko miliona złotych. Grupa miała działać w 24 miastach na terenie 5 województw. W trakcie przeszukań policjanci zajęli m. in. ponad 300 tys. zł. Dwie osoby podejrzane o kierowanie tą grupą przestępczą zostały tymczasowo aresztowane.

Policjanci z Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji od ponad roku prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie podejrzani są o czerpanie korzyści z nierządu innych osób. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że grupa działała od 2 lat, na terenie 24 miast znajdujących się na obszarze 5 województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Antyterroryści w akcji

W wyniku akcji przeprowadzonej we wtorek przez policjantów CBŚP z Rzeszowa, wspartych przez funkcjonariuszy biura z zarządów w Katowicach, Krakowie, Kielcach, Wrocławiu i Lublinie, a także policjantów z Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie, zlikwidowano 19 agencji towarzyskich, tak zwanych „mieszkaniówek”. W działaniach wzięło udział prawie 150 policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali 7 osób, w wieku od 28 do 48 lat. Część zatrzymań miała bardzo dynamiczny przebieg i brali w nich udział policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontterrorystycznego Policji w Rzeszowie. Ponadto w trakcie akcji policjanci dokładnie przeszukali miejsca zamieszkania i pobytu podejrzanych, a w ich wyniku zabezpieczyli sprzęt elektroniczny, zapiski i dokumenty rozliczeniowe oraz ponad 300 tysięcy złotych w gotówce na poczet przyszłych, ewentualnych kar.

Nawet milion zł rocznie z agencji towarzyskich

Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika, że dwóch zatrzymanych mężczyzn, w wieku 28 i 48 lat, mogło stać za organizacją całego „biznesu”. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że liderzy grupy zatrudniali w nadzorowanych przez siebie lokalach kobiety, w tym również cudzoziemki, które w zamian za ułatwianie im nierządu, poprzez między innymi udostępnianie pomieszczeń, zapewnianie ochrony oraz publikowanie ogłoszeń, oddawały część uzyskiwanego dochodu. Pozostałe osoby zatrzymane, podejrzane są o zbieranie pieniędzy z poszczególnych agencji, prowadzenie rozliczeń oraz wynajmowanie mieszkań. Wszystko wskazuje na to, że miesięczny utarg z działalności wszystkich agencji mógł wynosić blisko 80 tysięcy złotych, po odliczeniu kosztów funkcjonowania, a rocznie nawet blisko milion złotych. Z ustaleń śledczych wynika, że kobiety pracujące w agencjach nie były do tego zmuszane.

Zarzuty za czerpanie korzyści z nierządu

Osoby zatrzymane zostały doprowadzone do Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, gdzie usłyszały zarzuty dotyczące czerpania korzyści majątkowych z uprawiania nierządu przez inne osoby, a także udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Dwie z osób zatrzymanych podejrzane są o kierowanie tą grupą przestępczą, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Te dwie osoby decyzją sądu zostały tymczasowo aresztowane na okres 3 miesięcy.

Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(ip)

Fot. policja

Zlikwidowali sieć agencji towarzyskich – „mieszkaniówek” Zlikwidowali sieć agencji towarzyskich – „mieszkaniówek” Zlikwidowali sieć agencji towarzyskich – „mieszkaniówek” Zlikwidowali sieć agencji towarzyskich – „mieszkaniówek” Zlikwidowali sieć agencji towarzyskich – „mieszkaniówek”

Komentarze

Olaboga
toż to partyjny biznes PO Kropiwnicki , teraz ci, co się dzieje?, jak można tak zeszmacić politykę jak to zrobiła PO-PSL-SLD?
2020-01-28 11:29:38
Toll
Ale dlaczego likwidować. Nie lepiej zalegalizować i czerpać podatki. Czas może skończyć życie w ciemnogrodzie. Wiele katolickich krajów ma zalegalizowaną prostytucję.
2020-01-26 07:01:29
teść pasierba do Altmanna
- ci co głosują na PiS mieli już osiem rządu lat PO/PSL i chcą spróbować czegoś innego niż miniona formacja. Jeśli się przejadą to pocałują w dupę Donka i Schetynę błagając o szczęśliwe życie w Polsce. Tak się dzieje w demokracji -"głosowanie nogami", które twa partia przerżnęła. Dlaczego? Zapytaj się teraz Budki. Masz inną metodę na demokratyczne wybory panie poj..ie?
2020-01-26 00:19:17
Haha
Biedny Banaś, interes się sypie
2020-01-25 19:39:31
Altmann do Neumann
Banaś to akurat był do bardzo niedawna PISOWIEC - tak żeby było jasne, nie? Nazywany był przez Kaczyńskiego "żelaznym Marianem" i był jednym z bardziej zaufanych ludzi. Był ministrem w rządzie pisim. PIS rządzi już parę lat - nie za bardzo wychodzi więc zwala winę na kogo popadnie. Ale wyznawcy pisu deklarują, że coby się nie działo to oni na pis zagłosują - słabo. To znaczy, że jak już do końca wyniszczą i rozsprzedają Polskę to i tak będziecie głosować? To znaczy ze na sercu nie leży Ci Polska tylo na sercu leży ci neokomunistyczna partia PiS. Ludzi tęsknią za komuną - dlatego głosują na PiS, a jak coś idzie nie tak - szczują na innych.
2020-01-25 15:29:59
do Very po..ej (Neumann)
Banaś o_PO_wie tak ja Staszek z żoną; "Gdy Radio Szczecin ujawniło informację o prostytutkach żona posła Stanisława Gawłowskiego zaprzeczała stwierdzając, że "mieszkanie wynajmowane agencji towarzyskiej nie należy do nas". Potem poseł Gawłowski wydał oświadczenia, w którym przyznał, że w jego lokalu prostytutki były, ale on o niczym nie wiedział.".... Czyli Banaś PO_wie iż; palił, ale się nie zaciągał!
2020-01-25 14:42:21
Rzeszów
To gdzie teraz Kuchcinski będzie latał ?
2020-01-25 11:46:05
Vera
Ooo, to Marian Banaś pewnie załamany. Ukracają mu główne źródło przychodu.
2020-01-25 09:55:53
.
Ale jak to tak w IV RP od tylu lat takie rzeczy sa ciągle legalne? NIE ŻONY? ZDRADA ŻONY, 10 PRZYJAZAŃ ITD ?to niezgodne z dekalogiem, prawem kanonicznym wiarą milionów ludzi itd. a serwisy typu roksa.pl,zbiornik ,podryw itd. działają sobie od lat jak chcą ,fajny kraj taki nie konserwatywny -taki nasz-NASZYZM.Ile to miliardów poszło, to jest ta walka z mafiami vatowskimi? tam wydają paragony jak w Krakowie ?
2020-01-24 22:35:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie