wtorek, 01 grudnia 2020r.

Zlikwidowali sieć agencji towarzyskich – „mieszkaniówek” [GALERIA]

Data publikacji: 2020-01-24 21:46
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-28 12:15
Zlikwidowali sieć agencji towarzyskich – „mieszkaniówek”
 

CBŚP zatrzymało 7 osób podejrzanych o czerpanie korzyści z działalności sieci agencji towarzyskich. W wyniku akcji zlikwidowano 19 agencji -"mieszkaniówek", z których miesięczny utarg, po odliczeniu kosztów funkcjonowania, mógł wynosić nawet 80 tys. zł, a rocznie mógł dochodzić do blisko miliona złotych. Grupa miała działać w 24 miastach na terenie 5 województw. W trakcie przeszukań policjanci zajęli m. in. ponad 300 tys. zł. Dwie osoby podejrzane o kierowanie tą grupą przestępczą zostały tymczasowo aresztowane.

Policjanci z Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji od ponad roku prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie podejrzani są o czerpanie korzyści z nierządu innych osób. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że grupa działała od 2 lat, na terenie 24 miast znajdujących się na obszarze 5 województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Antyterroryści w akcji

W wyniku akcji przeprowadzonej we wtorek przez policjantów CBŚP z Rzeszowa, wspartych przez funkcjonariuszy biura z zarządów w Katowicach, Krakowie, Kielcach, Wrocławiu i Lublinie, a także policjantów z Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie, zlikwidowano 19 agencji towarzyskich, tak zwanych „mieszkaniówek”. W działaniach wzięło udział prawie 150 policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali 7 osób, w wieku od 28 do 48 lat. Część zatrzymań miała bardzo dynamiczny przebieg i brali w nich udział policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontterrorystycznego Policji w Rzeszowie. Ponadto w trakcie akcji policjanci dokładnie przeszukali miejsca zamieszkania i pobytu podejrzanych, a w ich wyniku zabezpieczyli sprzęt elektroniczny, zapiski i dokumenty rozliczeniowe oraz ponad 300 tysięcy złotych w gotówce na poczet przyszłych, ewentualnych kar.

Nawet milion zł rocznie z agencji towarzyskich

Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika, że dwóch zatrzymanych mężczyzn, w wieku 28 i 48 lat, mogło stać za organizacją całego „biznesu”. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że liderzy grupy zatrudniali w nadzorowanych przez siebie lokalach kobiety, w tym również cudzoziemki, które w zamian za ułatwianie im nierządu, poprzez między innymi udostępnianie pomieszczeń, zapewnianie ochrony oraz publikowanie ogłoszeń, oddawały część uzyskiwanego dochodu. Pozostałe osoby zatrzymane, podejrzane są o zbieranie pieniędzy z poszczególnych agencji, prowadzenie rozliczeń oraz wynajmowanie mieszkań. Wszystko wskazuje na to, że miesięczny utarg z działalności wszystkich agencji mógł wynosić blisko 80 tysięcy złotych, po odliczeniu kosztów funkcjonowania, a rocznie nawet blisko milion złotych. Z ustaleń śledczych wynika, że kobiety pracujące w agencjach nie były do tego zmuszane.

Zarzuty za czerpanie korzyści z nierządu

Osoby zatrzymane zostały doprowadzone do Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, gdzie usłyszały zarzuty dotyczące czerpania korzyści majątkowych z uprawiania nierządu przez inne osoby, a także udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Dwie z osób zatrzymanych podejrzane są o kierowanie tą grupą przestępczą, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Te dwie osoby decyzją sądu zostały tymczasowo aresztowane na okres 3 miesięcy.

Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(ip)

Fot. policja

Komentarze

Olaboga
2020-01-28 11:29:38
toż to partyjny biznes PO Kropiwnicki , teraz ci, co się dzieje?, jak można tak zeszmacić politykę jak to zrobiła PO-PSL-SLD?
Toll
2020-01-26 07:01:29
Ale dlaczego likwidować. Nie lepiej zalegalizować i czerpać podatki. Czas może skończyć życie w ciemnogrodzie. Wiele katolickich krajów ma zalegalizowaną prostytucję.
teść pasierba do Altmanna
2020-01-26 00:19:17
- ci co głosują na PiS mieli już osiem rządu lat PO/PSL i chcą spróbować czegoś innego niż miniona formacja. Jeśli się przejadą to pocałują w dupę Donka i Schetynę błagając o szczęśliwe życie w Polsce. Tak się dzieje w demokracji -"głosowanie nogami", które twa partia przerżnęła. Dlaczego? Zapytaj się teraz Budki. Masz inną metodę na demokratyczne wybory panie poj..ie?
Haha
2020-01-25 19:39:31
Biedny Banaś, interes się sypie
Altmann do Neumann
2020-01-25 15:29:59
Banaś to akurat był do bardzo niedawna PISOWIEC - tak żeby było jasne, nie? Nazywany był przez Kaczyńskiego "żelaznym Marianem" i był jednym z bardziej zaufanych ludzi. Był ministrem w rządzie pisim. PIS rządzi już parę lat - nie za bardzo wychodzi więc zwala winę na kogo popadnie. Ale wyznawcy pisu deklarują, że coby się nie działo to oni na pis zagłosują - słabo. To znaczy, że jak już do końca wyniszczą i rozsprzedają Polskę to i tak będziecie głosować? To znaczy ze na sercu nie leży Ci Polska tylo na sercu leży ci neokomunistyczna partia PiS. Ludzi tęsknią za komuną - dlatego głosują na PiS, a jak coś idzie nie tak - szczują na innych.
do Very po..ej (Neumann)
2020-01-25 14:42:21
Banaś o_PO_wie tak ja Staszek z żoną; "Gdy Radio Szczecin ujawniło informację o prostytutkach żona posła Stanisława Gawłowskiego zaprzeczała stwierdzając, że "mieszkanie wynajmowane agencji towarzyskiej nie należy do nas". Potem poseł Gawłowski wydał oświadczenia, w którym przyznał, że w jego lokalu prostytutki były, ale on o niczym nie wiedział.".... Czyli Banaś PO_wie iż; palił, ale się nie zaciągał!
Rzeszów
2020-01-25 11:46:05
To gdzie teraz Kuchcinski będzie latał ?
Vera
2020-01-25 09:55:53
Ooo, to Marian Banaś pewnie załamany. Ukracają mu główne źródło przychodu.
.
2020-01-24 22:35:18
Ale jak to tak w IV RP od tylu lat takie rzeczy sa ciągle legalne? NIE ŻONY? ZDRADA ŻONY, 10 PRZYJAZAŃ ITD ?to niezgodne z dekalogiem, prawem kanonicznym wiarą milionów ludzi itd. a serwisy typu roksa.pl,zbiornik ,podryw itd. działają sobie od lat jak chcą ,fajny kraj taki nie konserwatywny -taki nasz-NASZYZM.Ile to miliardów poszło, to jest ta walka z mafiami vatowskimi? tam wydają paragony jak w Krakowie ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ