sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Kraj > Ziobro o podejrzeniu zamachu na jego życie

Ziobro o podejrzeniu zamachu na jego życie

Ziobro o podejrzeniu zamachu na jego życie
Data publikacji: 2019-05-30 19:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-04 18:50
Wywietleń: 927 394084

Bandytom mówimy jedno - nie wystraszycie nas, sprawiedliwość was dopadnie - oświadczył w czwartek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do doniesień o zleceniu zamachu na jego życie. Dodał, że zlecenie to dowodzi zasadności bezkompromisowej walki z bandytami.

Jak podała w czwartek "Rzeczpospolita", 28-letni handlarz dopalaczami Jan S. zlecił zabójstwo ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, ponieważ uznał go za zagrożenie dla swoich nielegalnych interesów. Za wykonanie zlecenia S. miał oferować 100 tys. zł. Śledztwo w tej sprawie prowadzi dolnośląski wydział Prokuratury Krajowej. Jan S. poszukiwany jest w całej Europie. Wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Do doniesień "Rz" odniósł się w oświadczeniu przesłanym PAP minister Ziobro: "Bandytom mówimy jedno - nie wystraszycie nas, sprawiedliwość was dopadnie. Czasy bezkarności przestępców właśnie się skończyły. W Polsce będzie twarde prawo, a prokuratorzy nie będą mieć litości dla przestępców, zwyrodnialców czy handlarzy narkotyków. Tacy ludzie muszą trafiać na długie lata za kraty, aby na polskich ulicach, parkach, w szkołach było bezpiecznie".

Zdaniem szefa resortu sprawiedliwości, opisywane zlecenie zabójstwa to dowód, jak dobrze działa zaostrzone prawo karne, które - jak zaznaczył - zostało zmienione właśnie po to, by rozprawić się z przestępcami.

- To dowód skutecznych działań nowej prokuratury, która wreszcie zaczęła rozbijać całe grupy przestępcze, niszczyć ich interesy i odbierać zdobyte na krzywdzie ludzkiej majątki. To wreszcie dowód na to, że mieliśmy rację, decydując się na twardą, bezkompromisową rozgrywkę z bandytami, nie zważając na głosy różnych środowisk, dla których ważniejsze są prawa sprawców, a nie prawa ofiar - dodał minister.

* * *

"Rz" dotarła do szczegółów śledztwa dotyczącego podżegania do zabójstwa, które prowadzi Dolnośląski Wydział ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. "Na jego wniosek sąd wydał właśnie europejski nakaz aresztowania S., który w 2018 r. trafił do aresztu w Holandii za handel dopalaczami, ale wyszedł i zniknął. Śledczy mają jednak człowieka, któremu S. zlecił zabójstwo" - napisała gazeta. Według informacji dziennika, sprawa zlecenia zabójstwa Ziobry wyszła na jaw przypadkiem – po tym, jak stołeczna policja w czerwcu 2018 r. rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą handlującą dopalaczami, w której działał Jan S.

"Jan S. uniknął wpadki – bo prawdopodobnie już wtedy przebywał w Holandii, gdzie chciał rozkręcić fabrykę dopalaczy. Jednak wkrótce wpadł jego współpracownik – chemik grupy i zaczął sypać. Zeznał, że za zabicie ministra sprawiedliwości Jan S. zaoferował mu 100 tys. zł. Najpierw miał dostać zadatek, później resztę sumy" - czytamy. "Ten sk...n podpisał nową ustawę. Zepsuł mi interes" – miał stwierdzić S. pod adresem Ziobry, gdy "chemik" przesłał mu wywiad ministra z października 2018 r. zapowiadający, że "handlarze dopalaczami nie są bezkarni, także ci działający w internecie". Ziobro mówił w nim też o zaostrzeniu prawa i traktowaniu handlarzy dopalaczami tak jak sprzedających narkotyki.

(pap)

Fot. PAP

Komentarze

szejk allach agbar
ziobro pajac zostanie zmyty z pokładu falą paliwa mafi paliwowej
2019-07-04 18:48:14
Janek bury szczeka, a sądy czekają.
Na każdego kto łamie Prawo.
2019-05-31 23:46:17
Naród Polski
Ziobro - będziesz siedział
2019-05-31 13:52:26
janek bury
BRAWO PANIE ZIOBRO!PIESKI SZCZEKAJA KARAWANA JEDZIE DALEJ.
2019-05-31 13:17:20
teść pasierba do PO_tłuczonych wyborców
O "ustawkach" i debilnych komentarzach..... Cyt. z PO_tłuków;„Dom posła Brejzy został podpalony. »Była realna groźba eksplozji«” – pod takim tytułem o pożarze plastikowej sławojki pisał Wojciech Czuchnowski. Autor tekstu od razu postawił najostrzejszą hipotezę: „W nocy z piątku na sobotę nieznani sprawcy próbowali w Inowrocławiu podpalić kamienicę, w której mieszka z rodziną poseł PO Krzysztof Brejza. Mogło dojść do wybuchu gazu. Brejza jest jednym z najbardziej skutecznych polityków opozycji”.
2019-05-31 13:06:17
taka prawda
Zbigniew Z. i tak wcześniej czy później będzie odpowiadał przed trybunałem Stanu za złamanie Konstytucji RP i zniszczenie polskiego sądownictwa. No chyba że wcześniej utłuką go koledzy z branży.
2019-05-31 10:05:05
krótko
jaki minister, taki zamach
2019-05-31 08:04:45
tak pytam
Czy Ziobro oddał już zawłaszczone 40 tysięcy euro na kongres Solidarnej Polski, które miały być przeznaczone na ochronę klimatu?
2019-05-31 07:38:06
IV - ta
Ot i mamy juz 3 po-nizsze wy-po-wiedzi...Lewo-stronnych "expertow" ???
2019-05-30 22:34:08
Aneta
Nic nowego, przestępcy miedzy sobą walczą o wpływy. Od dawna wiadomo że Ziobro jest umoczony w mafijne układy.
2019-05-30 21:32:51
Ubawiony
Klasyczna ustawka pod media
2019-05-30 21:13:43
trohan
Zbysiu-ty w powiecie w Sądzie zajmowałbyś się....kradzieżą rowerów. Znalazł się Strzembosz albo Eliot Ness. Nie rozśmieszaj.
2019-05-30 21:06:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie