Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Zbigniew Wodecki miał udar

Data publikacji: 2017-05-11 21:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-12 14:15
Zbigniew Wodecki miał udar
 

Znany muzyk i piosenkarz Zbigniew Wodecki przebywa w szpitalu po doznanym udarze – poinformował w czwartek (11 maja) impresario artysty Mariusz Nowicki.

– Potwierdzam oficjalnie, że Zbigniew doznał udaru i jest hospitalizowany. Jedynie tyle mogę powiedzieć, nic więcej nie wiemy, sami oczekujemy na informacje – powiedział Mariusz Nowicki. – Jeśli będziemy coś więcej wiedzieć, razem z rodziną wydamy oświadczenie.

Według medialnych informacji, Zbigniew Wodecki trafił do szpitala we wtorek, ale impresariat artysty nie wypowiada się na ten temat.

* * *

67-letni Zbigniew Wodecki to wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął już w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył szkołę w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Grał m.in. z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, w zespołach Czarne Perły i Anawa. Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej – podano na stronie internetowej artysty. Jako wokalista zadebiutował w latach 70. XX w. Jego niezapomniane przeboje to m.in.: "Zacznij od Bacha", "Izolda", "Pszczółka Maja" i "Chałupy". Jest laureatem wielu konkursów i festiwali. Sam o sobie mówi, że jest "śpiewającym muzykiem". Był gospodarzem telewizyjnego programu muzycznego TVN "Droga do gwiazd", "Twoja droga do gwiazd" oraz jednym z jurorów w polskiej edycji programu "Taniec z gwiazdami". Zrealizował kolejny projekt, efektem czego jest płyta "1976: A Space Odyssey". Marzy także o lansowaniu młodych, zdolnych ludzi, których kreowałby na prawdziwe gwiazdy – czytamy na stronie artysty.

(pap)

fot. arch.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ