poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Zbigniew Wodecki miał udar

Zbigniew Wodecki miał udar

Zbigniew Wodecki miał udar
Data publikacji: 2017-05-11 21:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-12 14:15
Wywietleń: 332 255237

Znany muzyk i piosenkarz Zbigniew Wodecki przebywa w szpitalu po doznanym udarze – poinformował w czwartek (11 maja) impresario artysty Mariusz Nowicki.

– Potwierdzam oficjalnie, że Zbigniew doznał udaru i jest hospitalizowany. Jedynie tyle mogę powiedzieć, nic więcej nie wiemy, sami oczekujemy na informacje – powiedział Mariusz Nowicki. – Jeśli będziemy coś więcej wiedzieć, razem z rodziną wydamy oświadczenie.

Według medialnych informacji, Zbigniew Wodecki trafił do szpitala we wtorek, ale impresariat artysty nie wypowiada się na ten temat.

* * *

67-letni Zbigniew Wodecki to wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął już w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył szkołę w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Grał m.in. z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, w zespołach Czarne Perły i Anawa. Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej – podano na stronie internetowej artysty. Jako wokalista zadebiutował w latach 70. XX w. Jego niezapomniane przeboje to m.in.: "Zacznij od Bacha", "Izolda", "Pszczółka Maja" i "Chałupy". Jest laureatem wielu konkursów i festiwali. Sam o sobie mówi, że jest "śpiewającym muzykiem". Był gospodarzem telewizyjnego programu muzycznego TVN "Droga do gwiazd", "Twoja droga do gwiazd" oraz jednym z jurorów w polskiej edycji programu "Taniec z gwiazdami". Zrealizował kolejny projekt, efektem czego jest płyta "1976: A Space Odyssey". Marzy także o lansowaniu młodych, zdolnych ludzi, których kreowałby na prawdziwe gwiazdy – czytamy na stronie artysty.

(pap)

fot. arch.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

60-lecie SM Śródmieście
Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy