Niedziela 23 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Zaostrzyć kary za uniemożliwianie prowadzenia obrad [FILM]

Data publikacji: 2017-01-15 13:15
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-15 17:20
Zaostrzyć kary za uniemożliwianie prowadzenia obrad
 

Jest potrzeba zaostrzenia kar dla posłów, którzy łamią regulamin Sejmu i uniemożliwiają prowadzenie obrad - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Karczewski odniósł się do ostatnich wydarzeń w Sejmie - część opozycji od 16 grudnia pozostawała na sali plenarnej wyrażając swój sprzeciw wobec uchwalenia ustawy budżetowej w Sali Kolumnowej. PO zawiesiła protest 12 stycznia. Rozpoczęte 34. posiedzenie Sejmu zostało przerwane do 25 stycznia.

- O tym, w jaki sposób powinni zostać ukarani, jakimi wysokościami kar zostaną ukarani posłowie, którzy blokowali mównicę, również fotel marszałka, na pewno będzie prowadzona dyskusja u marszałka. Marszałek (Sejmu) podejmie takie decyzje, ale również decyzje polityczne. Nie doszło nigdy do takiej sytuacji, w której jest blokowane miejsce dla marszałka. Pragnę przypomnieć, że wszyscy ci politycy, którzy kiedykolwiek w historii blokowali mównicę zniknęli ze sceny politycznej, nie ma już tych polityków, to też jest jakaś nauka, należy wyciągnąć z tego wnioski - powiedział Karczewski.

 

Jak przekonywał, obecnie kary regulaminowe nie są bardzo dotkliwe.

- Uważam, że one powinny być zaostrzone, podobne kary regulaminowe również są w Senacie. W Senacie nie doszło do takich złych działań, do jakich doszło w Sejmie (...). Nasza dyskusja przebiegała w sposób niezakłócony. Także na razie chyba u nas w Senacie nie będziemy zastanawiać się nad tym, aby zmienić regulamin - powiedział Karczewski. 

Karczewski wspomniał także, że przywrócenie "starych" zasad pracy dziennikarzy w parlamencie i przygotowane Centrum Medialne to definitywne rozwiązanie - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jak dodał, sposób wchodzenia dziennikarzy do Sejmu pozostaje niezmieniony. Pytany był, czy przywrócenie starych zasad pracy dziennikarzy w Sejmie i przygotowanie nowego Centrum Medialnego w budynku F jest definitywnym zakończeniem sprawy funkcjonowania dziennikarzy w parlamencie.

- To jest definitywne rozwiązanie. Powrót dziennikarzy do parlamentu, powrót dziennikarzy do Sejmu i Senatu i sposób wchodzenia dziennikarzy pozostaje niezmieniony - podkreślił Karczewski. Wyraził też nadzieję, że nowe Centrum Medialne spodoba się dziennikarzom i politykom. - Trudno jest organizować wszystkie konferencje w Centrum Medialnym, dobrym miejscem jest również ściana mojego gabinetu, na jej tle jest też wiele konferencji prasowych i to jest dobre miejsce do szybkiej komunikacji. Natomiast mam nadzieję, że to Centrum również będzie cieszyło się w przyszłości powodzeniem i, że tam będzie można przeprowadzać spokojne, merytoryczne konferencje.

(pap)

Filmy: PAP

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jakób
2017-01-15 16:01:39
W latach 80. XX wieku za strajki też groziły wysokie kary.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA