piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > Zaostrzyć kary za uniemożliwianie prowadzenia obrad

Zaostrzyć kary za uniemożliwianie prowadzenia obrad [FILM]

Zaostrzyć kary za uniemożliwianie prowadzenia obrad
Data publikacji: 2017-01-15 13:15
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-15 17:20
Wywietleń: 946 200912

Jest potrzeba zaostrzenia kar dla posłów, którzy łamią regulamin Sejmu i uniemożliwiają prowadzenie obrad - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Karczewski odniósł się do ostatnich wydarzeń w Sejmie - część opozycji od 16 grudnia pozostawała na sali plenarnej wyrażając swój sprzeciw wobec uchwalenia ustawy budżetowej w Sali Kolumnowej. PO zawiesiła protest 12 stycznia. Rozpoczęte 34. posiedzenie Sejmu zostało przerwane do 25 stycznia.

- O tym, w jaki sposób powinni zostać ukarani, jakimi wysokościami kar zostaną ukarani posłowie, którzy blokowali mównicę, również fotel marszałka, na pewno będzie prowadzona dyskusja u marszałka. Marszałek (Sejmu) podejmie takie decyzje, ale również decyzje polityczne. Nie doszło nigdy do takiej sytuacji, w której jest blokowane miejsce dla marszałka. Pragnę przypomnieć, że wszyscy ci politycy, którzy kiedykolwiek w historii blokowali mównicę zniknęli ze sceny politycznej, nie ma już tych polityków, to też jest jakaś nauka, należy wyciągnąć z tego wnioski - powiedział Karczewski.

 

Jak przekonywał, obecnie kary regulaminowe nie są bardzo dotkliwe.

- Uważam, że one powinny być zaostrzone, podobne kary regulaminowe również są w Senacie. W Senacie nie doszło do takich złych działań, do jakich doszło w Sejmie (...). Nasza dyskusja przebiegała w sposób niezakłócony. Także na razie chyba u nas w Senacie nie będziemy zastanawiać się nad tym, aby zmienić regulamin - powiedział Karczewski. 

Karczewski wspomniał także, że przywrócenie "starych" zasad pracy dziennikarzy w parlamencie i przygotowane Centrum Medialne to definitywne rozwiązanie - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jak dodał, sposób wchodzenia dziennikarzy do Sejmu pozostaje niezmieniony. Pytany był, czy przywrócenie starych zasad pracy dziennikarzy w Sejmie i przygotowanie nowego Centrum Medialnego w budynku F jest definitywnym zakończeniem sprawy funkcjonowania dziennikarzy w parlamencie.

- To jest definitywne rozwiązanie. Powrót dziennikarzy do parlamentu, powrót dziennikarzy do Sejmu i Senatu i sposób wchodzenia dziennikarzy pozostaje niezmieniony - podkreślił Karczewski. Wyraził też nadzieję, że nowe Centrum Medialne spodoba się dziennikarzom i politykom. - Trudno jest organizować wszystkie konferencje w Centrum Medialnym, dobrym miejscem jest również ściana mojego gabinetu, na jej tle jest też wiele konferencji prasowych i to jest dobre miejsce do szybkiej komunikacji. Natomiast mam nadzieję, że to Centrum również będzie cieszyło się w przyszłości powodzeniem i, że tam będzie można przeprowadzać spokojne, merytoryczne konferencje.

(pap)

Filmy: PAP

Komentarze

Jakób
W latach 80. XX wieku za strajki też groziły wysokie kary.
2017-01-15 16:01:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy