wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Kraj > Zainaugurowano akcję „Modlitwa i post” w intencji wyborów

Zainaugurowano akcję „Modlitwa i post” w intencji wyborów

Zainaugurowano akcję „Modlitwa i post” w intencji wyborów
Data publikacji: 2019-09-08 21:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-11 00:12
Wywietleń: 1382 413942

Akcję "Modlitwa i post" w intencji wyborów zainicjowano w niedzielę mszą w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Wszyscy, którzy popierają tę inicjatywę, powinni podjąć post o chlebie i wodzie w wybranym dniu do 13 października.

Na dzień rozpoczęcia akcji wybrano święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny obchodzone 8 września, a zakończenia - święto Matki Bożej Fatimskiej przypadające 13 października, kiedy odbędą się wybory do parlamentu. Inicjatorem jest kustosz sanktuarium o. Andrzej Laskosz.

Jeszcze przed rozpoczęciem akcji o. Laskosz zachęcał w Radiu Maryja, aby w wybranym dniu podjąć post o chlebie i wodzie, a także pójść na mszę świętą, by komunię świętą ofiarować w intencji ojczyzny. "Sam Pan Jezus powiedział do apostołów, do uczniów, że są sprawy bardzo trudne, które można rozwiązywać modlitwą, postem" - podkreślił.

Organizatorzy akcji proszą tych, którzy chcą wziąć udział w akcji, aby zgłaszali się telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej do sanktuarium. Ma to służyć poznaniu liczby uczestników.

Podobna akcja została przeprowadzono przed wyborami do Parlamentu Europejskiego - wtedy zgłosiło się ponad 10 tys. osób. "To była rzesza ludzi, która przyczyniła się do tego, że Parlament Europejski wygląda tak, jak wygląda. (...) Ufam, że teraz będzie nas znacznie więcej, bo tu chodzi o Polskę, kraj, w którym żyjemy" - mówił o. Laskosz.

Do przyłączenia się do akcji zachęcał w niedzielę dyrektor Radia Maryja o.Tadeusz Rydzyk, informując, że ciągle można się zgłaszać do sanktuarium. "Wspieramy zwycięstwo dla Polski" - mówił duchowny na antenie rozgłośni.

Na stronie Radia Maryja poinformowano, że chęć udziału w akcji zgłosiło dotychczas ponad 3 tys. osób.

Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II jest prowadzone przez redemptorystów. Inicjatorem powstania świątyni był o.Tadeusz Rydzyk.

(PAP)

Fot. Twitter/Radio Maryja

Komentarze

Kościół państwowy za publiczne pieniądze.
Polacy płacąc na kościół płacą Watykanowi, czyli obcemu państwu.
2019-09-11 00:09:22
Klara
Dlaczego ONI tak się boją modlitwy?Znają siłę modlitwy i wiedzą że modlitwa może zdziałać cuda
2019-09-10 20:57:21
Ty katolik poczytaj...
382 zgłoszone przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich w latach 1990-2018, w tym 198 dotyczące osób poniżej 15 roku życia – to statystyki dotyczące pedofilii wśród duchownych, które przedstawiła w czwartek 14 marca Konferencja Episkopatu Polski. Po przedstawieniu danych głos zabrali biskupi zgromadzeni na konferencji prasowej. www.wprost.pl /kraj / 10199212 /kep-ujawnil-dane-dot-pedofilii-wsrod-duchownych-to-nie-jest-problem-samego-kosciola html To nie jest kilku zwyrodnialców, panie radny. Nie chcę takiego radnego czynić niezasłużenie sławnym, więc z imienia i nazwiska wymieniać nie będę. Jest hejterem i sam się do tego przyznaje, swoimi kolejnymi działaniami potwierdzając, że nie cofnie się przed żadną niegodziwością i żadnym najbardziej bezpodstawnym oskarżeniem kogokolwiek o cokolwiek, byle było o nim głośno i byle warszafka przy Nowogrodzkiej go zauważyła (i należycie za to wynagrodziła). 💣Rozumiecie co to znaczy?! Podskocz pisim synom, a dostaniesz 25 lat z paragrafu o działalności antypaństwowej. Kto się odważy? Na tym polega faszyzm. Bóg,Honor i Ojczyzna wg.PIS Oprocz tej afery ostatnio Ziobrze powiesiło się w celach trzech swiadków PISowskich afer. Przypomnę że po kolejnym samobójstwie porywaczy Olewinka w celi Zbigniew Ziobro uważał, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski powinien podać się do dymisji." Były wtedy minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odnosząc się do tej sprawy, pytał: "jak z honorem minister Ćwiąkalski zechce spojrzeć w oczy rodzinie pana Krzysztofa Olewnika i wyjaśnić kolejny tego rodzaju dramat i zdarzenie". "To nie jest kwestia naszego żądania, to jest kwestia pewnego honorowego wyjścia, które minister Ćwiąkalski być może sam będzie rozważał, bo zasady honoru powinny obowiązywać w pierwszej kolejności osoby pełniące najwyższe funkcje publiczne" - podkreślił Ziobro." Ziobrze nie przeszkadzał przy tym nic a nic to że trzeci morderca i herszt „powiesił się” się w celi wtedy gdy to Ziobro był ministrem sprawiedliwości. Ziobry honor nie dotyczył nic a nic. A Ćwiąkalski podał się z tego powodu do dymisji.
2019-09-10 20:23:52
@ katolik
Dlatego NEVER DLA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO : Watykańska Korporacja Finansowa dla niepoznaki nazywana Kościołem Katolickim ma umieszczonych agentów w każdej jednostce wojskowej, policyjnej, celnej. W każdej szkole, szpitalu, wiosce i miasteczku. W Kancelarii Premiera, Prezydenta, w Sejmie i Senacie. Przez ponad tysiąc lat doskonalili metody zdziałania i wpływu celem zwiększania głównego zadania tej Korporacji. Przez swoich agentów nie panoszy się w Polsce? Co roku pobiera w różnej formie 18 miliardów złotych z czego tyle transferowane jest czystą gotówką do Centrali Korporacji w Watykanie. I tak to działa z zadufaniem, że tak będzie zawsze. Czy coś jeszcze ci trzeba PISi Trollu ??
2019-09-10 20:09:24
odpowiedz katolik
komentarz bez związku z treścia mojego wpisu.Totalne pomieszanie sensu i logiki. bezpardonowy atak na kościól i księzy o ktorych to ani razu nie wspominam we wpisie. Typowy troll bezmózgowiec na kablu w PO lub nowoczesnej.
2019-09-10 19:34:55
Odpowiedź do katolik
Biedny ociężały umysłowo człecze istnieją inne formy kontaktu z Bogiem , aniżeli przez Kościół Katolslki i Panów w czarnych sukienkach...Cytat z Biblii ::"Oddajcie co Boskie Bogu a co Cesarskie Cesarzowi Jezus" oraz :: Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie Jezus“
2019-09-10 17:05:07
katolik
Ludzie opamietajcie się póki pora i nawróćcie .Jestem żywym dowodem na na wszystkie prawdy zawarte w ewangelii . Tą drogą kieruje do Was apel o nawrócenie i uwierzenie w Boga. Doświadczyłem przeróżnych cudów , moje prośby były wysłuchane.Módlcie się i proście Boga o miłosierdzie.
2019-09-10 12:05:49
eder
Niech katoświry przestaną się wreszcie mieszać do życia Polaków
2019-09-10 09:03:06
@Głosuje na Konfederację
Konfederacja, PiS jeden ten sam syf
2019-09-10 07:21:55
Głosuję na Konfederację!
Nie rozumiem tych wzajemnych ataków Po-PiS. Jedni drugich jesteście warci i razem z komuną i tzw. Psl tworzycie układ magdalenkowy nie mający z interesem Polski i dobrem Polaków nic wspólnego. Myślę, że ta modlitwa jest w intencji dobrego wyniku wyborczego Konfederacji - jedynego ugrupowania, które nie wstydzi się polskości i chce jej strzec.
2019-09-09 20:57:18
Były wyborca PO
Jak to jest z waszą tolerancją i przestrzeganiem konstytucji?Co wam przeszkadza inny obywatel RP mający swój światopogląd?Totalitaryzmem to pachnie ta nagonka a poza tym widać że brakuje wam zwykłej kultury.
2019-09-09 18:29:46
dajcie spokój
a kogo obchodzi co ma do powiedzenia ta kreatura Rydzyk
2019-09-09 13:26:38
Do sekciarzy PIS- teść Pasierba
W art. 24. Konstytucji RP, którą twój idol podeptał , mamy zapisany rozdział, państwa od Kościoła- wystarczy przestrzegać!! Kościół i jego sukienkowi funkcjonariusze mają za pościć niech tym się zajmą , a wybory zostawią społeczeństwu!!
2019-09-09 13:25:42
@do @ PO_rada
A ten swoje PO_, PO_, PO, od 4 lat rządzi karzeł żoliborski, tak dla przypomnienia teściu Pasierba!! A od debili to możesz swoją "starą" zwyzywać ,jak sobie pozwoli, bo trzeba nią być , żeby wytrzymać takiego chama jak TY Pisi Trollu!!
2019-09-09 13:20:54
do @ PO_rada
Temat jest inny, ale ty PO_srywasz o pedofili....PO_czytaj; http://wyborcza.pl/1,75398,5677914,Tusk__kastrowac_pedofilow.html...Premier Donald Tusk zapowiedział przymusową kastrację chemiczną pedofilów. Czegoś takiego nie ma w cywilizowanym świecie, bo to sprzeczne ze standardami praw człowieka i polską konstytucją.... Tenże Tusk dostał "błogosławiństwo" od "pedofila" Gocławskiego (jeszcze nie wykastrowanego) https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/wspolzalozyciel-partii-po-zdradza-donald-tusk-wzia-slub-koscielny-by-zostac-premierem-aa-ZXk7-NuBD-UK4E.html....Były bliski współpracownik Donalda Tuska (57 l.), współzałożyciel PO Jacek Merkel (60 l.), zdradził, dlaczego po 27 latach od ślubu cywilnego lider partii rządzącej zdecydował się na ślub kościelny. - Bo chciał zostać premierem - przekonuje Merkel......Widzisz debilu jak to jest z PO - zaczynają "kastrować chemicznie pedofili" i pedofile "w szeregach" jeżdżą do tej PO_ry w "cysternach wstydu".
2019-09-09 09:55:18
rada
niech się lepiej zajmą problemem pedofilii w swoich szeregach
2019-09-09 07:29:27

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie